Yayınlanma Tarihi :

Vatan Partisi: HDP derhal kapatılmalı!

Vatan Partililer, Pençe Kartal-2 harekatında şehit edilen asker, emniyet ve MİT personelleri için yoğun kar altında basın açıklaması yaptı. İl Başkanı Emre Albayrak, “PKK’nın bitirilmesi için tarihi fırsat önümüzde durmaktadır. PKK neyse HDP odur. HDP neyse PKK da odur. HDP derhal kapatılmalıdır” dedi.

Vatan Partililer, Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda yoğun kar yağışı altında açıklama yaparak, Pençe Kartal-2 harekatında şehit edilen asker, emniyet ve MİT personelini saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile andı, HDP’nin kapatılmasını istedi.

Vatan Partisi İl Başkanı Emre Albayrak, “Bölücü terör örgütüne yönelik Pençe Kartal-2 harekatını başarıyla icra eden asil yürekli ordumuzla gurur duyuyoruz. Kahraman Mehmetçik ülke genelinde ve sınırın ötesinde hainlere göz açtırmıyor. Türk Milleti olarak yüreklerimiz Mehmetçik ile çarpıyor. Şehitlerimiz toprak altındaki ulu köklerimizdir. Pençe Kartal harekatında şehit düşen 16 Mehmetçiğimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Son altı yılda yapılan operasyonlar, PKK’nın belini kırmıştır. 2015-2016 yıllarında hendeklere gömülen PKK, 4 yıldır Suriye ve Irak’ın kuzeyine yapılan harekatlarla ordumuzun ayakları altında çiğnenmiştir. PKK yolun sonuna gelmiştir. Çaresizlik içinde kıvranan teröristler, savunmasız ve masum vatan evlatlarını kahpece şehit etmişlerdir. Bu olay PKK’nın intihar eylemidir” dedi.

“TERÖR ÖRGÜTÜ KORKAKLIĞINI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ”

PKK’nın korkak bir terör örgütü olduğunu kaydeden İl Başkanı Albayrak, “40 yıldır Mehmetçiği sırtından vuran, savunmasız insanları, masum bebekleri katleden katil sürüsü kirli yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur. Çeşitli tarihlerde alıkonan TSK, Emniyet ve MİT personellerinin Gara’daki mağarada öldürülmesi bu hain terör örgütünün korkaklığını gözler önüne sermiştir. PKK, batılı ülkelerin oyuncağı haline gelmiştir. PKK’ya kara gücüm diyen Amerika, bu örgüte binlerce tır silah vermiştir ve vermeye devam etmektedir. Aynı Amerika, ülkemizde 15 Temmuz darbe girişimini yapan ülkedir. Amerika ile hesaplaşmadan PKK bitirilemez. Amerika’nın Türkiye’de desteklediği parti HDP’dir. PKK’nın bitirilmesi için tarihi fırsat önümüzde durmaktadır. PKK neyse HDP odur. HDP neyse PKK da odur. HDP derhal kapatılmalıdır. Bölücü teröre öldürücü darbe ancak böyle vurulabilir” dedi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP