Ya çıkarsa! Ya tutarsa!

0
120

Balıkesir’de 24 yıldır şans oyunları seyyar bayiliği yapan, vatandaşlara şans dağıtan Resul Bayhan, şans oyunlarına vatandaş ilgisinin her geçen gün arttığını söyledi.

Bayhan, “Herkes şansını deniyor. Milli Piyango çekilişleri, her ayın 9, 19 ve 29’uncu günleri gerçekleşiyor. Her yıl 31 Aralık günü yılbaşı özel çekilişi yapılıyor. Sayısal Loto 1 ile 49 sayı kümesi içinden 6 sayı seçilerek oynanan bir şans oyunu. 6, 5, 4 veya 3 sayının doğru tahmin edilmesiyle ödül kazanılıyor. Büyük ödül 6 bilen katılımcı veya katılımcılara veriliyor. Bir çekilişte 6 bilen çıkmaz ise ödül bir sonraki çekilişe devrediliyor ve ödül miktarı böylece katlanarak devam ediyor.”

“Beklentiler ve umutlar ise kişinin sosyo-ekonomik yaşam kalitesiyle aynı paralelde seyrediyor” diyen Resul Bayhan, sözlerine şöyle devam etti: “Bu durumun oluşmasında kuşkusuz kitle iletişim araçlarının özendiriciliği ve devletin kurumsal olarak şans oyunları oynatmayı üstlenmesini söylemek de mümkün. Özellikle kitle iletişim araçlarının yaygınlığı, reklâmlarının da etkisiyle geniş bir alanda şans oyunlarının kurumsallaştığı toplumsal bir alışkanlık haline geldiği görülüyor. Kişilerin kazandıkları paraların yeterli olmadığı ve içinde bulundukları sıkıntılı durumdan kurtulmanın en kısa, en kolay, en zahmetsiz yolunun sürekli olarak tekrarlanan ve bolca umut dağıtan şans oyunları olduğunu görüyoruz. Neticede kişiler hayatlarındaki bütün olumsuz durumlardan bir anda kurtulma şansını kullanıyorlar. Kaybettiklerine bakıldığında yok denecek kadar az bir meblağ. Ancak kişiler kaybettikleri paraları alt alta yazıp toplama yaptıkları zaman hayatlarına ne kadar zarar verdiklerini görürler.” Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here