DOLAR 31,0233 % 0.04
EURO 33,6934 % 0.27
STERLIN 39,2196 % 0.01
FRANG 35,2940 % 0.1
ALTIN 2.021,30 % 0,15
BITCOIN 1.617.287 -0.701
Yayınlanma Tarihi :

Yatırım için kapılarımız sonuna kadar açık

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, sanayi, ticaret, tarım ve turizm açısından Susurluk’un Balıkesir’in yatırıma en uygun ilçesi olduğunu ifade ederek; yabancı yatırımcılardan önce Balıkesirli girişimcileri Susurluk’a yatırım için davet etti. Güney, “Belediyenin kapıları yatırımcılara sonuna kadar açık” dedi.

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Başkan Yardımcısı Sibel Sarı, belediye bürokratları, İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Nedim Tuna, Altıeylül İlçe Başkanı Özlem Ural’dan oluşan heyet Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (BASİAD) ziyaret etti.

BASİAD Başkanı Abdullah Bekki; 14 bin 292 kilometrekare yüzölçümüne sahip bir bölgede, 20 ilçe, 21 belediye ile yaz aylarında devasa bir artış gösteren 1 milyon 226 bin Balıkesirliye hizmet götürmenin hiç kolay olmadığını; sağlıklı bir hizmet ve bölge kaynaklarının en etkin şekilde kullanılarak artı değer yaratmak için ilin tüm dinamiklerinin işbirliği halinde hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

İlin tüm potansiyelinin bugünkü ziyaret ile gerçekleştiği gibi tüm paydaşlarca birbirlerine iletilmesinin ve gerçek potansiyelin ilin bütünü tarafından bilinmesinin gelişmenin ve sorunların çözümünün anahtarı olduğunu kaydetti.

“SUSURLUK YATIRIMA EN UYGUN İLÇE”

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, sanayi, ticaret, tarım ve turizm açısından Susurluk’un Balıkesir’in yatırıma en uygun ilçesi olduğunu söyledi.  Başkan Güney, yabancı yatırımcılardan önce Balıkesirli girişimcileri Susurluk’a yatırım için davet ettiklerini, belediyenin kapılarının yatırımcılara sonuna kadar açık olduğunu bildirdi.

Belediye Başkanı Nurettin Güney, “Susurluk Balıkesir ilinde yatırım açısından her yönü ile yatırıma en uygun ilçe. İlçe sınırları içindeki karma organize sanayi bölgesi kurulumu ile ilgili çalışmalarda bakanlıkça yürütülen süreçte son aşamaya gelindi. Kısa süre içinde tamamlanmasını bekliyoruz.

“TERMAL SUYUMUZ, ÇAMURUMUZ, SERACILIK ALANLARIMIZ YATIRIMCIYI BEKLİYOR”

Susurluk sahip olduğu termal potansiyel suları ve çamurunun muhteviyatıyla termal turizm ve termal seracılıkla ilgili çok büyük değerler içeriyor. Önümüzdeki dönemde ilçemizde bu alanda yeni girişimler ve yatırımlar olacak. Otoyolun açılması ile birlikte Susurluk’tan geçen araç trafiği eksileceği yönündeki endişelerin aksine otoyolda ve Susurluk yol avantajında herhangi bir kayıp olmamış ilave olarak otoyol sayesinde Susurluk’a ulaşım kolaylaşmıştır. Bu durumda Susurluk’u yatırım açısından daha da elverişli hale getirmiştir. Karayolu, demiryolu, deniz taşımacılığı ve Balıkesir Merkez Havalimanının açılması ile birlikte Susurluk’un tüm ulaşım imkanlarının arzulanan en üst seviyede olması sağlanacaktır” dedi.

İş adamları ile yapılan görüşmede belediye bürokratları belediyenin sahip olduğu imkanlar, yatırımlar ve Susurluk’la ilgili çeşitli konularda bilgilendirme yaptı.

Toplantıya katılan BASİAD Üyeleri yaptıkları işler ile ilgili çeşitli bilgiler verdikten sonra Susurluk’ta yatırım imkanları ve ilçenin potansiyelleri ile ilgili çeşitli konularda soru sorarak bilgilendi.

Toplantı bitiminde Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney; BASİAD Başkanı Abdullah Bekki’ye ziyaretin anısına Susurluk’un simgesi olan ayranı ifade eden bardak&ayran temalı görsel hediye etti. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP