DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN750.7901.008

Yeşilay: Bağımlılıktan kurtulmak istiyorsanız bekliyoruz

Yayınlanma Tarihi :
Yeşilay: Bağımlılıktan kurtulmak istiyorsanız bekliyoruz

Yeşilay Balıkesir Şube Başkanı Ömür Akyıldız Eroğlu, ‘26 Haziran Uyuşturucuyla Mücadele Günü’nde yaptığı açıklamada bağımlılıktan kurtulmak isteyen vatandaşları Yeşilay’ın verdiği desteklerden yararlanmaya çağırdı.

‘26 Haziran Uyuşturucuyla Mücadele Günü’ nedeniyle açıklama yapan Yeşilay Balıkesir Şube Başkanı Ömür Akyıldız Eroğlu, Yeşilay olarak tütün, alkol, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıklarının tümüyle mücadele ettiklerini söyledi.

Eroğlu, “7’den 77’ye her yaş grubunda sağlıklı yaşam bilincini teşvik edecek projelerle önleyici çalışmalara odaklanırken; bağımlı bireylere de YEDAM’larda destek sağlıyoruz. Amacımız bağımlılıklardan uzak ruhsal, fiziksel ve sosyal olarak sağlıklı nesillerin yetiştirilebilmesini sağlamak. Toplumun tüm kesimlerinin de bunun önemini kavramasını, gönülden Yeşilaylı olarak bize destek olmasını bekliyoruz” dedi.

Yeşilay olarak bağımlılığın oluştuğu durumlarda Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) ile bağımlılara ve yakınlarına ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağladıklarına dikkat çeken Eroğlu, “Bağımlılık, gençler başta olmak üzere tüm toplumun karşı karşıya olduğu bir risk. 26 Haziran Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü’nde tek gündem uyuşturucu maddeler gibi gözükse de, bağımlılıkları birbirinden keskin çizgilerle ayırmanın mümkün olmadığını biliyoruz.

Yapılan çalışmalar madde kullanıcılarının yüzde 97’sinin sigarayla, yüzde 58’nin alkolle bu maddeye geçtiklerini gösteriyor. Dolayısıyla biz Yeşilay olarak tütün, alkol, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıklarının tümüyle mücadele ediyoruz. 7’den 77’ye her yaş grubunda sağlıklı yaşam bilincini teşvik edecek projelerle önleyici çalışmalara odaklanırken; bağımlı bireylere de YEDAM’larda destek sağlıyoruz.

Amacımız bağımlılıklardan uzak; ruhsal, fiziksel ve sosyal olarak sağlıklı nesillerin yetiştirilebilmesini sağlamak. Toplumun tüm kesimlerinin de bunun önemini kavramasını, gönülden Yeşilaylı olarak bize destek olmasını bekliyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP