Yayınlanma Tarihi :

Yıldızlar Defne Bebek için parladı

Balıkesir Masterler ve Beşiktaş Masterler futbol takımları Edremitli SMA Tip 1 hastası Defne bebeğe destek için yeşil sahada buluştu. Dostça başlayan mücadele yine başladığı gibi dostça bitti.

Edremitli SMA Tip 1 hastası Defne Gülcü’nün tedavisine destek olmak için Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Tesisleri’nde gerçekleştirilen karşılaşmaya Süper Lig takımları Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’da oynamış futbolcular yanı sıra Süper Lig eski hakemleri katıldı.

AYTEKİN DURMAZ: SOKAKLARDA KOŞUP, OYNAYACAK

Maç öncesi konuşan Balıkesirli Süper Lig eski hakemi Aytekin Durmaz “3-4 gün önce Edremit  Masterler oynadı bugün de Beşiktaş Masterler buraya gelerek Defne bebeğimize güç olmaya geldiler. Şuan 13’ncü ayımızdayız. Tedavi için gerekli olan rakamın yüzde 42’lik oranını çok kısa sürede sağladık. Defne 2 yaşına gelene kadar hepsini tamamlayacağız, buna inanıyoruz. Defne bebek o sokaklarda oynayacak, koşacak” dedi.

SELÇUK DERELİ: DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUR

Karşılaşmada Beşiktaş Masterler takımında forma giyen bir diğer Süper Lig eski hakemi Selçuk Dereli de toplumu bu gibi konularda duyarlı olmaya davet etti.

Eski hakem Dereli, “Defne bebek için buradayız. Ben bir çok SMA hastası çocuk için düzenlenen kampanyalara katıldım. Balıkesir’deki tüm yurttaşlarımızın, Türkiye’nin her tarafından henüz destek olamayan vatandaşlarımızın damlaya damlaya göl olur, damlaya damlaya deniz olur misali Defne’ye sahip çıkmalarını bekliyorum, diliyorum. Defne’yi bir an önce sağlığına kavuşturmak bize düşen bir görev. Bu etkinliğin ses getireceğini düşünüyorum” dedi.

ALİ EREN BEŞERLER: SAHİP ÇIKALIM

Beşiktaş’ta uzun yıllar top oynayan Ali Eren Beşerler ise farkındalık yaratmak ve Defne bebeğe destek olmak için Balıkesir’e geldiklerini söyledi.

Beşerler, “Bu hastalığın pençesinde, Defne bebek gibi çok yavrumuz var. Öncelikle devlet büyüklerimize buradan seslenmek istiyorum. Bu evlatlarımıza sahip çıkalım. Sonuçta bu hastalığın ilacı var ama çok pahalı. Bildiğim kadarıyla Defne bebeğin yüzde 40’ın üzerinde parası toplanmış. Bütün Balıkesir insanlarını Defne bebeğe yardım etmeye çağırıyorum. Bizde bir nebze farkındalık yaratmak için geldik. İnşallah evladımız tedavisini olur ve sağlığına kavuşur” dedi.

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP