GÜNMARSİFED Kaz Dağları’nda toplandı

0
208

GÜNMARSİFED Abdullah Bekki Başkanlığında Kaz Dağlarında işbirliği, planlama ve eğitim başlıkları ile bir araya geldi.

Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED) Kaz Dağlarında bir araya geldi. GÜNMARSİFED Başkanı Abdullah Bekki başkanlığında yapılan iki günlük çalışma toplantısında ana konu Güney Marmara Bölgesinde işletmeler arasında işbirliğini arttırmak ve iletişimi güçlendirerek işbirlikleri sayesinde bölge katma değerini arttırmak üzerine kurgulandı.

Toplantının ilk gününde Uludağ A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Gürkan Özken ‘İnsan Kaynakları Yönetiminden İnsan Kaynakları Stratejisine Geçiş’ başlıklı bir seminer verdi. İkinci gün eğitimleri kapsamında Özge Aretlik tarafından kişisel gelişim semineri verildi.

Toplantıda konuşan GÜNMARSİFED Başkanı Abdullah Bekki, “GÜNMARSİFED çatısı altında Güney Marmara İşletmeleri arasında yakın bir işbirliği çalışması gerçekleştiriliyor. Bu işbirliğini geliştirmek, bölge iletişimini arttırmak ve bunun sonucu olarak bölgenin katma değer artışına katkı yapmak istiyoruz. Güney Marmara Bölgesi büyük potansiyel ve yerel dinamikleri ile ülkemizin en şanslı coğrafyasında yer almaktadır. Bölge dinamiklerinin organize ve ortak akıl ile işbirliğini güçlendirmesi bölgemize mutlak çok büyük bir ivme kazandıracak. GÜNMARSİFED olarak en büyük amacımız bu ivmeye katkı yapmak.

Bu sebeple gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarla çok daha geniş katılımlı bir şekilde ticaret köprüsü niteliği taşıyacak organizasyonlara imza atacağız. Bölgemiz için, bölge iş hayatı ve istihdamı için var gücümüz ile çalışıyoruz. Bugün Türkiye’de insan kaynakları stratejisi konusunda önemli uzmanlardan biri olan Gürkan Özken’den aldığımız seminerin ana sebeplerinden bir tanesi de bölge istihdamını verimli ve güçlü bir şekilde şekillendirerek bölge ihtiyaçları doğrultusunda şekillenmesine katkı vermektir.

Bu amaçla işletmelerimizi dinliyoruz, çalışanlarımızı dinliyoruz, bölgemizde iş hayatı ve istihdam ile ilgili gözlemlerde bulunuyoruz. Bu çalışmalarımızın verimini alarak bölge ekonomisine katkı vermek istiyoruz. Bu amaçla, Balıkesir ve Çanakkale’nin başta STK’lar ve işletmelere olmak üzere, illerin yönetimlerini de kapsayan çok daha yakın işbirliğine mutlak ihtiyaç vardır” dedi.

İki günlük toplantı programına Başkan Yardımcısı ve ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, Başkan Yardımcısı ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi İsa Tamer Çelik, Başkan Yardımcısı ve BİSİAD Başkanı İsmail Özer, Yönetim Kurulu Üyesi ve BASİAD Başkanı Ümit Baysal, BANSİAD Başkanı Funda Dedeoğlu, BAGİAD adına GÜNMARESİFED Delegesi Cehhun Ercan, Yönetim Kurulu Üyesi Özge Aretlik, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ve GÜNMARSİFED delegeleri katıldı. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here