GÜNMARSİFED’de yeni Başkan Abdullah Bekki

0
125

Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu’nun (GÜNMARSİFED) 8. olağan genel kurulunda başkanlığa Abdullah Bekki seçildi.

Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu’nun (GÜNMARSİFED) Kurban Bayramı öncesi yapılan 8. olağan genel kurulunda başkanlığa Abdullah Bekki seçildi. Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Semih Başaran Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü olarak seçilirken; Özge Aretlik GÜNMARSİFED’in ilk kadın Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

Abdullah Bekki’nin başkanlığındaki Yönetim Kurulunda Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Semih Başaran Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü, önceki dönem başkanı İsa Tamer Çelik Başkan Yardımcısı, BANSİAD Başkanı Cengiz Küçükköseleci Başkan Yardımcısı, BİSİAD Başkanı İsmail Özer Başkan Yardımcısı, BAGİAD Başkanı Emrah Bilcanlı Başkan Yardımcısı, BASİAD Başkanı Ümit Baysal Sayman Üye olarak yer aldı. Özge Aretlik ÇASİAD’ı temsilen Yönetim Kuruluna Seçilen ilk kadın yönetim kurulu üyesi oldu. Yönetim Kurulunda yer alan diğer isim ise BANGİAD Başkanı Efe Can Akgün oldu.

Genel kurulda konuşan Abdullah Bekki, “Amacımız, güçlü bir geleneği, güçlü bir geleceğe taşımak. Bizi ayakta tutan, bu güzel bölgenin potansiyeline ve insanımıza olan inancımızdır. Güçlüyüz demekle güçlü şehir, güçlü ülke olunmuyor. Ülkeleri ve şehirleri güçlü yapan; özgürlükler, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygıdır. Güçlü olmak; çoğulculuk, hoşgörü, adalet, dayanışma, kadın-erkek eşitliğinin sağlanması ve çağdaş bir eğitim sistemiyle mümkündür. Köklerini Cumhuriyet’te bulan bu değerler, Güney Marmara’nın hayalimizdeki geleceği için bize yolumuzda hep ışık olacak.

GÜNMARSİFED Balıkesir, Çanakkale, Bandırma, Biga işbirliğine büyük katkı verdi. Güney Marmara’nın dünyadaki konumunu ve saygınlığını geliştirme borcumuz var. Güney Marmara’ya yeniden ve eskisinden daha da sağlam bir birlik ve beraberlik borcumuz var. Bizler, elini taşın altına koyanlar değil, eli zaten taşın altında olanlarız. Bu ülkeye yatırım yapan, üretim yapan, istihdam sağlayan, risk alan iş insanları olarak bu ülkenin geleceği için canla başla çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye’ye daha istikrarlı ve daha güçlü bir ekonomi borcumuz var” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here