Gürespor, İzmir’de kazandı: 54-71

0
138

Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 17. Hafta mücadelesinde deplasmanda karşılaştığı İzmir ekibi Menemen Belediyesi Karşıyaka Çarşı Koleji’ni 54-71 mağlup etti. İzmir’de sezonun 12’nci galibiyetini alan Körfezin Melekleri, zirve mücadelesini sürdürdü.

İzmir Vali Hüseyin Öğütcen Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Breanna Marquice Richardson, Zilan Gülsüm’ün sayılarıyla 0-8’lik seri bularak başlayan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, ilk 5 dakika geçilirken, 5-12 öndeydi. Aslı Sevinç, Zilan Gülsüm ve Yasemin Güneş’in sayılarıyla, 01:34’te farkı 13’e çıkaran Körfezin Melekler, Yağmur Öztürk’ün turnikesiyle noktalanan ilk çeyreği 7-20 önde tamamladı.

İkinci periyotun başında Breanna Marquice Richardson ile etkili olan Balıkesir temsilcisi, 08:38’de farkı 17’ye çıkardı. Beril Arıl, Merve Usal ve Selin Rachel Gül’ün etkili oyunu, ev sahibi takımın farkı 10’a düşürmesini sağladı. Zilan Gülsüm’ün üçlüğüyle 06:18’de skoru 14-27 yapan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, devrenin son 5 dakikasına 18-29 önde girdi.

Breanna Marquice Richardson’un atışına Merve Usal ve Belgin Onbaşı karşılık verdi. Yasemin Güneş ve Gözde Yürük’ün serbest atışlarıyla skor, 22-32 oldu. Merve Usal, farkı 7’ye düşürdü. Deniz Şanlı’nın üçlüğüne Merve Usal serbest atışlarla yanıt verdi. Körfezin Melekleri, 01:51’de Zilan Gülsüm’ün üçlüğüyle skoru 27-38 yaptı. Beril Arık’ın üçlüğüyle sona eren ilk devreyi Edremit ekibi, 30-38 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğin başında Revaziye Gönül Dönmez ile etkili olan ve üst üste sayılar bulan ve farkı 17 sayıya çıkaran Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, İzmir ekibinde Selin Rachel Gül, Gözde Yürük ve Belgin Onbaşı’nın sayılarına engel olamasa da final periyotuna 45-55 önde girdi.

Gözde Yürük ve Aslı Sevinç’in karşılıklı sayılarıyla başlayan son çeyreğin ilk 5 dakikası 48-61 geçildi. Zilan Gülsüm’ün üçlüğüyle fark 16’ya çıktı. Deniz Şanlı turnikenin ardından basketfaulü de sayıya çevirdi ve skor, 50-67 oldu. İlayda Kocakurt ve Gizem Sakallı’nın karşılıklı turnikeleriyle sona eren mücadeleyi Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, 54-71 kazandı.

Bu sonuçla, sezonun 12’nci galibiyetini alan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, puanını 28’e yükseltti. 11’nci yenilgisini alan Menemen Belediyesi Karşıyaka Çarşı Koleji ise haftayı 21 puanla tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here