Gürespor yaslı başladı, ŞANLI bitirdi: 53-59

0
145

Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 10. Hafta karşılaşmasında Bursa’da karşılaştığı Yalova VIP’i 53-59 mağlup etti. Maça kötü başlayan Körfezin Melekleri, Breanna Marquice Richardson ve Revaziye Gönül Dönmez’in çabasıyla maça ortak olurken Deniz Şanlı’nın üçlükleri, sekizinci galibiyeti getirdi.

Bursa Yıldırım Şahin Başol Spor Kompleksi’nde oynanan karşılaşmaya istediği gibi başlayamayan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Yalova VIP’in Chanita Marie Jordan ve Canan Karsavran’ın sayılarıyla 4-0 geriye düştü. Maçtaki ilk sayılarını Breanna Marquice Richardson’un üçlüğünden bulan Edremit ekibi, ev sahibi takımın Chanita Marie Jordan ve Nilay Aydoğan ile bulduğu sayılara da çare bulamayınca, 03:36’da skor, 12-3 oldu.

Deniz Şanlı’nın üçlüğüyle toparlanması beklenen Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Rana Derin, Ebru Torun ve Melike Yalçınkaya Bingül’ün sayılarına da engel olamadı ve ilk çeyrek, Yalova VIP’in 18-7 üstünlüğüyle sona erdi.

YALOVA FARKI 13’E ÇIKARDI

İkinci periyot, Melike Yalçınkaya Bingül ve Breanna Marquice Richardson’un karşılıklı turnikeleriyle başladı. Ecem Erk’in turnikesiyle 13’e çıkan fark, Deniz Şanlı’nın üçlüğüyle 10’a düştü. Nazlıcan Ölçek’in turnikesi, Nilay Aydoğan’ın serbest atışlarıyla cevaplandı. Yağmur Öztürk’ün üçlüğüyle 06:58’de skor, 24-17’ye geldi. Körfezin Melekleri, Breanna Marquice Richardson ve Revaziye Gönül Dönmez’in turnikeleriyle 04:03’de farkı 4’e düşürdü.

Chanita Marie Jordan’ın isabetli atışına Deniz Şanlı, turnikeyle yanıt verdi. Revaziye Gönül Dönmez’in 01:42 turnikesiyle skor, 29-27 oldu. Yalova VIP, Melike Yalçınkaya Bingül’ün turnikesiyle farkı 4’e çıkardı. Rana Derin ve Revaziye Gönül Dönmez’in turnikeleri4 sayılık farkın korunmasını sağladı ve soyunma odasına 33-29 Yalova VIP üstünlüğüyle girildi.

Maçın ikinci devresine Revaziye Gönül Dönmez’in zor pozisyonda kazandırdığı sayı ile başlayan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor,  Chanita Marie Jordan ile üst üste sayılar bulan Yalova temsilcisi karşısında Breanna Marquice Richardson ve Deniz Şanlı’nın kazandırdığı sayılarla maça ortak oldu.

Canan Karsavran ve Yasemin Güneş’in karşıklı üçlükleriyle korunan fark, 00:31’de Melike Yalçınkaya Bingül’ün serbest atışıyla, 4’e çıktı. Periyotun tamamlanmasına 8 sabiye varken, Zilan Gülsüm’ün üçlüğü sayı oldu ve son çeyreğe, 47-45’lik skorla geçildi.

SKORA EŞİTLİK GELDİ

Final periyotun başında turnikeden sonuç alamayan Sümeyya Özcan, dönen topta Revaziye Gönül Dönmez’e faul yaptı. Serbest atışları boş geçmeyen tecrübeli oyuncu, Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor’un 47-47 eşitliği yakalamasını sağladıktan sonra, takımını 47-49 üstünlüğe taşıyan turnikeye de imza attı. Skoru bir kez daha eşitleyen sayılar, 07:53’te Melike Yalçınkaya Bingül’ün serbest atışlarından geldi.

Breanna Marquice Richardson’un 1/2 isabetli serbest atışıyla 07:14’de skor, 49-50 oldu. Yaklaşık 5 dakika boyunca sayı üretemeyen takımların sessizliğini 02:34’de Chanita Marie Jordan’ın serbest atışı bozdu ve maça 50-50 eşitlik geldi. Breanna Marquice Richardson’un turnikesi, Körfezin Melekleri’ne 2 sayılık avantaj sağladı.

Deniz Şanlı, 01:55’de isabet bulan üçlüğüyle, farkı 4’e çıkarıp, takımına nefes aldırdı. Chanita Marie Jordan ve Breanna Marquice Richardson’ın karşılıklı turnikeleriyle fark korundu. Maçın son sayısını da 00:21’de Breanna Marquice Richardson’ın turnikesiyle bulan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, parkeden 53-59 galip ayrıldı.

Bu sonuçla, sezonun sekizinci galibiyetini alarak, 9’da 8 yapan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, puanını 17’ye yükseltti. Sezonun altıncı yenilgisini alan Yalova VIP ise 14’ncü puanını hanesine yazdırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here