Gürespor’da parola; Galibiyet

0
196

Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, bugün oynanacak Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off Yarı Final dördüncü maçında bir kez daha Emlak Konut’u misafir edecek. İlk 2 maçı kaybettiği seride durumu 2-1 yapmayı başaran Körfezin Melekleri, mutlak galibiyet parolasıyla çıkacağı parkede Süper Lig hedefini beşinci maça taşımak için mücadele edecek.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off Yarı Final’inde Emlak Konut ile eşleşen Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, İstanbul’da oynanan ilk 2 maçı 64-63 ve 69-62 kaybederek, seride 2-0 geriye düştü.

Buna rağmen pes etmeyen Körfezin Melekleri, Edremit’te oynanan serinin üçüncü maçını özellikle ikinci periyotta ortaya koyduğu başarılı oyunla 62-57 kazanmasını bildi. Böylece seride durumu 2-1 yapan Balıkesir temsilcisi, Süper Lig umutlarını bir kez daha tazeleyip, dördüncü maça taşıdı.

ŞANSSIZLIKLAR YAKASINI BIRAKMIYOR

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off Yarı Final’inde Emlak Konut ile mücadele eden Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, bir taraftan şanssızlıklarla da baş etmeye çalışıyor.

Yarı Final serisinin ilk maçında sakatlanarak oyuna devam edemeyen ve ameliyat olmak zorunda kalan Körfezin Melekleri’nin başarılı oyuncusunun üzüntüsü yaşanırken, serinin üçüncü maçında sakatlanan Deniz Şanlı da dış çapraz bağlarında kopma şüphesiyle tedavi altına alındı.

İLK FİNALİST BELLİ OLDU

Diğer taraftan, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off Yarı Final üçüncü maçında Yalova VIP’i 72-66’lık skorla mağlup eden Antalya 07 Basketbol, seriyi 3-0’a taşıyarak finale yükselen ilk ekip oldu.

BUGÜN, SAAT 15:00’TE

Edremit Spor Salonu’nda Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor ile Emlak Konut arasında bugün oynanacak Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off Yarı Final dördüncü karşılaşması, saat 15:00’te başlayacak. Mücadele TBF TV YouTube kanalından canlı olarak yayımlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here