Gürespor’da yükseliş devri sürüyor

0
32

Edremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 19. Hafta mücadelesinde konuk ettiği Yalova VIP’i 93-77 mağlup etti. Böylece üst üste dördüncü galibiyetini alan Körfezin Melekleri, Play-Off yolundaki kararlı yürüyüşünü sürdürdü.

Edremit Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk sayısını Jessica Jackson’un atışından bulan Edremit Belediyesi Gürespor, konuk takımın üst üste bulduğu sayılara engel olamadı ve ilk 5 dakikayı 7-8 geride tamamladı.

19-0’LIK SERİ GELDİ

Revaziye Gönül Dönmez’in ardından Zilan Gülsüm’ün üçlüğünden de sonuç alan Körfezin Melekleri, 10-8 öne geçti. Jessica Jackson, farkı 4’e çıkardı. Gülşah Duman, Revaziye Gönül Dönmez, Zilan Gülsüm ve Jessica Jackson’un sayılarıyla 19-0’lık seriye imza atan Edremit Belediyespor, ilk çeyreği 25-12 önde tamamladı.

İkinci periyotun ilk sayısını Jkyra Brown’ın atışından konuk takım buldu. Farkı 10’a düşüren sayı Merve Usal’dan geldi. Jkyra Brown’un üst üste bulduğu sayıların ardından 06:28’de Merve Alkış’ın atışında da sayıyı çıkaran Yalova VIP, skoru 26-23’e getirdi. Zilan Gülsüm’ün 05:26’daki üçlüğü ile skor, 31-25 oldu.

Banu Karadağlı ve Merve Alkış’ın sayılarıyla maça tutunmaya çalışan konuk takım, 03:13’te skoru 35-31 yaptı. Zilan Gülsüm’ün üçlüğü bir kez daha sayı oldu. Zilan Gülsüm’ün serbest atışlarına Merve Alkış’ın verdiği yanıtla sona eren ilk devreyi Edremit Belediyesi Gürespor, 42-38 önde bitirdi.

Üçüncü çeyreğin başında Jessica Jackson ve Berrin Karabaş ile 6-0’lık seri yakalayan Körfezin Melekleri, farkı yeniden çift haneli rakamlara çıkardı. Merve Usal, Merve Alkış, Jkyra Brown ve Beylem İlba ile cevap veren konuk takım, 06:43’te skoru 50-46 yapmayı başardı.

FARK YENİDEN AÇILDI

Berrin Karabaş ve Gülşan Duman’ın sayılarıyla rakibini hızını kesen Edremit Belediyesi Gürespor, Çeyreğin son 5 dakikasına 54-48 önde girdi. Karşılıklı sayıların ardından Gülşah Duman üst üste 2 üçlükten bulduğu sayılarla skor, 64-53 oldu. Beylem İlba’nın sayısına üçlükle yanıt veren Revaziye Gönül Dönmez’in ardından Burcu Taşkıran’ın atışı da sayı oldu ve fark, 14’e çıktı. Berrin Karabaş’ın sayısının ardından final periyotuna 76-61 Edremit Belediyesi Gürespor üstünlüğüyle girildi.

Son çeyrek, Berrin Karabaş ve Merve Usal’ın karşılıklı serbest atışlarıyla başladı. Merve Usal ve Merve Alkış’ın sayılarıyla farkı eritmeye çalışan konuk takıma Gülşah Duman’ın sayılarıyla engel olan Körfezin Melekleri, son 5 dakikaya 87-68 önde girdi. Maçın son bölümünde oyunun kontrolünü elinde bulundurup, farkı korumayı başaran Edremit Belediyesi Gürespor, salondan 93-77 galip ayrıldı.

Bu sonuçla üst üste 4, toplamda ise 11’nci galibiyetini alan Edremit Belediyesi Gürespor, 30 puana ulaşıp, altıncı sıraya yükseldi. Sezonun 16’ncı yenilgisini alan Yalova VIP ise 2 puanla 15’nci sırada yer aldı. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here