“Hakkınız ödenmez dediler, ödemediler”

0
104

KESK’e bağlı SES Balıkesir Şube yönetimi tarafından yapılan açıklamada Hakkınız ödenmez dediler, ödemediler denilerek sağlıktaki performans uygulamasına tepki gösterildi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Balıkesir Şubesi, tarafından yapılan açıklamada; “Bütün var gücümüzle bulunduğumuz her yerde pandemiyle mücadelede en önde yer aldık. Yeri geldi yemeğe gidemedik, yeri geldi giydiğimiz kıyafetler yüzünden tuvalete gidemeden çalışmak zorunda kaldık” denildi.

“HAKKIMIZI İSTİYORUZ”

“Biz sağlık emekçileri hakkımızı istiyoruz. Cefa içinde çalışıyoruz” ifadelerine yer verilen açıklamada, sağlık emekçilerinin maddi açıdan zor durumda olduğunun altı çizilerek, “Yaşatmak için yaşamak istiyoruz” denildi.

“PERFORMANS SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN SAĞLIKSIZ”

Sağlık emekçilerinin 1 yıldır çığ gibi büyüyen sorunlarını dinleyecek ve çözecek bir muhatap aradıklarına yer verilen açıklamada, “Sağlık Bakanlığı, ‘müjde, ödül’ olarak isimlendirdikleri ek ödemeyi ne yazık ki adaletsiz bir şekilde dağıtma seçeneğini seçti. Herkese değil, bazı sağlık emekçilerine ödeme yapılacağını söyledi.

Sağlık Bakanı ardından ‘Herkes için eşit risk yok, o yüzden herkese eşit ödeme yapamayız’ diyerek sağlık emekçilerini rencide etti” denildi. Bu süreçte sağlık emekçilerine yapılan ödemenin adil olmadığının ifade edildiği açıklamada, “Sağlık hizmetinin tüm birimlerinde yürütülen sağlık hizmeti sağlık işçisinden hekimine, hemşiresinden teknisyenine, eczacısından ebesine, diş hekiminden sekreterine bir bütün olarak sağlık çalışanlarının emekleri ile yürütülmektedir. Çok iyi biliyoruz ki sağlık hizmeti bir ekip işidir. Sağlık hizmetinde ekip üyelerinin sorumlulukları birbirinden üstün ya da önemli değildir” ifadelerine yer verildi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here