Halkın iradesi yok sayıldı!

0
134

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy’un ilk meclis toplantısında meclis üyelerini kenara atarak masaya AKP ve MHP’li ilçe başkanlarını oturtmasına büyük tepki gösterdi. Sarı, “Aksoy’un yapmış olduğu davranış ne akla, ne mantığa ne de siyasi nezakete sığmıyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Serkan Sarı, Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy’un ilk meclis toplantısında meclis üyelerini kenara atarak masaya AKP ve MHP’li ilçe başkanlarını oturtmasına büyük tepki gösterdi.

“MAKAMINA YAKIŞIR ŞEKİLDE GÖREV YAPMAYA DAVET EDİYORUZ”

Sarı, “Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy ilk meclis toplantısında meclis üyelerini bir kenara atıp, meclis üyelerinin oturması gereken yere AKP İlçe Başkanı Mehmet Kuz ve MHP İlçe Başkanı Özkan Öztürk’ü oturtup onlar ile belediye meclis toplantısı yapmaya çalışarak Marmara Adalar halkına karşı büyük bir ayıp yapılmıştır ve halkın iradesini yok saymıştır.

Meclis toplantılarında toplantıyı izlemek isteyenler kenarda izleyiciler için ayrılmış olan misafir alanına otururlar.  Halkın iradesi ile seçilen meclis üyelerimize yapılan bu saygısızlığı hiç birimiz kabul edemeyiz. Belediye başkanı da meclis üyeleri de halkın oyu ile seçiliyor ve seçilenlere herkes saygı göstermek zorunda, eğer bu saygıyı gösteremeyecek ise derhal gereğini yapmalı. Demokrasinin gereği olarak siyasetçiler seçimlere de seçilene de saygı duymak zorundadır. Anlaşılan Başkan belediyeyi kendi mülkü sanıyor.

Yetkileri eline alan belediye başkanı kendince gücünü belediye meclis üyelerimiz üzerinde göstermeye çalışmış. Başkan bilmelidir ki; her bir meclis üyemiz halkımızın hakkını savunmaktan ve bunun için mücadele etmekten asla vazgeçmez. Belediye Başkanı Süleyman Aksoy’u makamına yakışır şekilde görevini yapmaya davet ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here