Hayata tutunma çabaları başladı

0
82

İl Sağlık Müdürlüğünün uygulayacağı ve 17 kuruluşun destek verdiği ‘Umuda Kapı Açıyorum, Hayata Tutunuyorum’ adlı uyuşturucuyla mücadele projesi uygulamaya girdi. Valilik Açık Kapı Birimine başvuran dört kişinin tedavi süreci başlatıldı.

Uyuşturucu ile Mücadele Projesinin kurumlar arası koordinasyonuyla başarıya ulaşması hedeflenirken Vali Hasan Şıldak başkanlığında projenin paydaş kurumları, değerlendirme toplantısı yapıldı.

Vali Hasan Şıldak, başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ‘Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum’ diyen dört vatandaşın Valilik Açık Kapı Birimine başvurmalarıyla birlikte tedavi sürecine dahil oldukları belirtildi. Toplantıda ayrıca gizlilik ilkesine önem verilerek, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı bünyesinde kurulan Uyuşturucuyla Mücadele Birimi tarafından kişiye özel olarak başlanan tedavi süreci ve destek sağlayan kuruluşların yürüteceği çalışmalarla ilgili bilgiler görüşülürken daha çok kişiye ulaşılması için neler yapılabileceği değerlendirildi. Gerçekleştirilen değerlendirme ve koordinasyon toplantısına Vali Şıldak’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mitat Gözen ve projenin paydaş kurumlarının temsilcileri katıldı. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here