Hayatın sesini duyun!

0
70

Kadın ve Demokrasi Derneği, trafikte, yolda ve günlük hayatta olası kazaların önüne geçilmesi için ‘Kulaklığını Çıkar Hayatın Sesini Duy’ kampanyası başlattı. Dernek Başkanı Zeliha Kahraman, “Kendin için, ailen için Kulaklığını Çıkar Hayatın Sesini Duy” dedi.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), Emniyet Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ile birlikte vatandaşların cep telefonu ile müzik dinlerken veya konuşurken kazalara karışmaması için ‘Kulaklığını Çıkar Hayatın Sesini Duy’ kampanyası başlattı.

Projenin tanıtımı Salih Tozan Kültür Merkezi önünde yapıldı. KADEM Şube Başkanı Zeliha Kahraman, “Gelişen teknoloji hayatımıza cep telefonu, internet denilen olmazsa olmaz kavramları dahil etti. Bunlardan kaçmak inkar etmek yerine eğitim ve farkındalık ile nasıl iyi yönetebiliriz diye konuşmak gerektiğinin bilinciyle bizler önleyici bir kampanyayı başlatmak istiyoruz.

Hepimiz biliyoruz ki; Balıkesir’de kulaklıkla karşıdan karşıya geçerken hayatını kaybeden gençlerimiz oldu. Bir genç kaybetmek geleceği kaybetmek gibidir. Bunu önleyebilmek adına yaptığımız bu etkinlik şehir merkezinin yoğun yaya trafiğinin olduğu yerler öncelikli olmak üzere billboardlar ve trafik ekipleri ile birlikte koordineli bir şekilde başladı. Projemizde odak noktamız yaya olarak yolda yürürken kulaklıkla iki kulağını birden kapatırsan sadece dinlediğin neyse ona odaklanırsın. O zamanda maazallah duyduğun son şey en sevdiğin şarkı olabilir. Bunu önlemek için önce kendin için, ailen için senden ümidini hiç kesmeyen ülken ve gelecek için kulaklığını çıkar hayatın sesini duy” dedi.

“TEKNOLOJİ HAYATIMIZI KOLAYLAŞTIRSIN ESİR ALMASIN”

İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek de KADEM’in başlattığı ‘Kulaklığını çıkar Hayatın Sesini Duy’ projesini önemsediklerini bildirdi.

Zeybek, “Önceden telefon vardı sonra cebe girdi, sonra fotoğraf makinesi oldu sonra da bilgisayara oldu. Biz teknoloji harikası cep telefonuna bağımlı hale geldik. Biz bundan kurtulmalıyız, o bizi kullanmaya başlamadan biz onu kullanmalıyız. Araç kullanırken telefonu elimize dahi almamamız gerekirken insanlar direksiyon başında mesaj yazıp görüntülü konuşuyor. Biz bu projenin paydaşıyız. İnsanlar hayatın sesini duymayınca hiçbir şeyin farkına varamıyor. Teknoloji bize yardımcı olsun biz onun esiri olamayalım” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here