Hayde Hamsi Festivali’ne

0
103

Balıkesir’de 13-17 Ocak tarihlerinde ‘1. Hamsi Festivali’ düzenlenecek. Festival kapsamında kuymak, hamsi ve kara lahana çorbası ikramı yapılacak. Karadeniz müziğinin sevilen sesleri sahne alacak.

Balıkesir hamsi festivaline hazırlanıyor. Balıkesir’de ilk defa yapılacak olan ‘1. Hamsi Festivali’ 13-17 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek. Kuva-yi Milliye Meydanı’nda gerçekleştirilecek festival 14 Ocak Salı günü halka açılacak.

Karadeniz’e has yiyeceklerin katılımcılara ikram edileceği festival boyunca İhsan Aydın, Onur Atmaca, Hayri Karagülle ve Ağasarlı Zehra da sahne alacak. Yöresel yiyecekler ile hediyelik eşyaların da yer alacağı festivale katılanlar Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine tanıklık edecek.

HAMSİ FESTİVALİ PROGRAMI

14 Ocak Salı günü İhsan Aydın sahnesi ile başlayacak olan Karadeniz coşkusu, 15 Ocak Çarşamba günü karalahana ikramı ve Onur Atmaca konseri ile devam edecek. 16 Ocak Perşembe günü ise Muhlama ikramı ile Hayri Y. Karagülle konseri var. 17 Ocak Cuma festivalin son günü de Hamsi ikramı yapılacak ve Ağasarlı Zehra katılımcıları coşturacak. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here