Hayırsever Kula, sağlık istasyonu yaptıracak  

0
181

Hayırsever Atay Kula, 112 Acil Sağlık Hizmetleri’nde kullanılacak Altıeylül 5 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon binasını yaptırarak devlete bağışlayacak. Kula, yaptıracağı binanın protokolünü İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz ile birlikte imzaladı.

Hayırsever Atay Kula, Altıeylül 5 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon binasını yaparak devlete bağışlayacak. Kula yaptıracağı binanın protokolünü İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz ile birlikte imzaladı.

İmza törenine Atay Kula ve eşi Mehlinur Kula, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Refik Budak, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Vekili Dr. Nil Solmaz Köse, Sağlık, Acil Sağlık ve İlaç-Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Gökhan Taşkın ve Personel Destek Hizmetleri Başkanı Erol Dinçer katıldı.

Sağlık Müdürü Yavuzyılmaz, “Hayırseverimiz Atay Kula’ya katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Yapılan bu tür bağışlar, sağlığın korunması, geliştirilmesi ve vatandaşlarımızın acil sağlık hizmetlerine erişimi ile sunulan hizmetlerin niteliği ve hasta memnuniyetinin arttırılması açısından büyük katkı sağlamaktadır. Bu davranışın örnek olması, sağlık kurumlarının daha iyi hizmet sunmasına katkı sağlayan bağışların ve bu konudaki duyarlılığın artarak devam etmesini temenni ediyorum. Balıkesir’de 112 acil sağlık hizmetleri, 49 istasyon 76 acil sağlık hizmetleri ambulansı ve 680 personeliyle veriliyor. 2018 yılında sadece acil çağrı merkezine gelen çağrılar doğrultusunda 123 bin 503 vaka olay yerinden alınarak sağlık kuruluşlarına sevk edilmiştir” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here