HAYKOOP Başkanı Faruk Özen: Devlet yem işine el atacak

0
76

Sınırlı Sorumlu Balıkesir Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği Başkanı Faruk Özen, yaptığı açıklamada son günlerde yem fiyatlarına üst üste gelen zamlar karşısında bunalan çiftçiler için çözüm geliştirildiğini söyledi.

Özen, “Çiftçiler sürekli biz destek istemiyoruz süte zam da istemiyoruz ama yem fiyatları da artmasın, Tarım Bakanlığı yeme de el atsın gibi serzenişlere Bakanlıktan yaklaşım geldi. TMO yem fabrikalarına sabit fiyatla ucuz hammadde verecek. Onlarda yem fiyatını makul seviyeye indirip sabitleyecek. Zam yapmayacak. Ama bu işin finansmanında süte verilen destek bütçesinden bir miktar pay ayrılacak.

Bu konuları konuşmak ve görüşlerimizi iletmek üzere Haykoop yönetimi olarak Ankara’ya geldik. Bakan yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece ile detaylı değerlendirdik. 15 gün önce geldiğimizde de Bakan Pakdemirli ile de aynı konuyu konuşmuştuk. Adım atılmış olması sevindirici. Uygulama noktasındaki çekincelerimizi söyledik. TMO nun çalışması bitince önümüzdeki hafta yeni süt fiyatı ile birlikte açıklama yapılacak. Biz üreticimiz ile Bakanlık arasındaki köprü vazifemizi yapmaya devam edeceğiz. İnşallah güzel bir netice çıkacak” diye konuştu. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here