Hayvancılık tesislerini inceledi

0
96

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Susurluk’ta Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan destek alarak küçük ve büyükbaş hayvancılık tesisleri kuran üreticilerle bir araya geldi. Uygur, parti teşkilatıyla da bir araya gelerek vatandaş ziyareti yaptı.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili ve Adalet Komisyonu Katip Üyesi Belgin Uygur, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü M. Zahid Döğdü ile birlikte TKDK desteği alarak iş kuran küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık tesislerini gezdi. Demirkapı, Ömerköy ve Kurucaoluk Kırsal Mahallelerinde yer alan tesisleri gezen Uygur, işletme sahiplerinden bilgi aldı.

Milletvekili Uygur, “Balıkesir’de TKDK desteğiyle kurulan çok sayıda tesis var. Biz ara ara bu tesislerimizi ziyaret ediyoruz. Bugün Susurluk ilçemizde ziyaret ettiğimiz tesisler AB standartlarına uygun, yüksek teknoloji ve modern sistemlerle kurulmuş. Tüm işletme sahiplerimizden kurulma hikayelerini tek tek dinledik. TKDK desteğiyle kurulan böyle modern işletmelerin çoğaldığını, büyüdüklerini görmek bizi çok mutlu ediyor. Tesislerimiz bölgemizde bir çok sektörde olduğu gibi hayvancılık sektöründe iş kurmak, işini büyütmek isteyen girişimcilere de örnek oluyor. Bölge ekonomisine değerli katkıları olan bu ve benzeri tesislerin artması için devlet her türlü desteği vermeye hazır. Yeter ki girişimcilerimiz cesaret etsinler. Tarım ve hayvancılık kenti olan Balıkesir’de işletmelerin artarak, çoğalmasını temenni ediyorum” dedi.

Uygur, Susurluk’ta parti teşkilatını da ziyaret etti. Teşkilat üyelerinden gelen soruları da cevaplayan Uygur, “Teşkilatımız çok azimli bir şekilde ilçemizde faaliyetlerini yürütüyor. İlçe Başkanlığımız, Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız var gücüyle sahada üzerine düşeni heyecanla yapıyor. Dava arkadaşlarımızla birlik, beraberlik içerisinde bu kutlu yolda inşallah nice yıllar yürümeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde istikametimizi hiç bozmadan 2023, 2053 ve 2071’e doğru durmadan, dinlenmeden çalışacağız. Cumhurbaşkanımızın her zaman ifade ettiği gibi biz millet için varız, milletin efendisi değil, hizmetkarıyız. Biz bu anlayışla hareket ediyoruz. Büyük gayretlerle gece gündüz demeden çalışan teşkilatımıza, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, çok değerli dava arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ederim. İnşallah bu kutlu yolda hep birlikte azimle, ilk günkü inançla yürümeye devam edeceğiz” dedi. Milletvekili Uygur, teşkilat buluşmasının ardından İlçe Başkanı Fahrettin Şener, Kadın Kolları Başkanı Fatma Filiz, Gençlik Kolları Başkanı Şafak Mut ve teşkilat mensuplarıyla ev ziyaretleri gerçekleştirdi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here