Hedef Araştırma Hastanesi

0
179

Balıkesir Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, Atatürk Şehir Hastanesi’nin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönüştürülmesi için çalışma başlattıklarını açıkladı. Yavuzyılmaz, “Atatürk Şehir Hastanesi’nin fiziki ve teknik yapısı eğitim ve Araştırma Hastanesi olması için yeterli. Bu hafta Ankara’da gerekli girişimleri başlatıyoruz ”dedi.

Balıkesir’in yeni Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, Atatürk Şehir Hastanesi’nin eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönüştürülmesi için çalışma başlattıklarını açıkladı.

ANKARA’DA ÇALIŞMA BAŞLATILIYOR

HABERCİ’ye konuşan Sağlık Müdürü Yavuzyılmaz, “Balıkesir’in merkezdeki asıl hastanesi Atatürk Şehir Hastanesi. Atatürk Şehir Hastanesi’nin fiziki, olarak eksiği kalmadı, işleyiş anlamında da epey yol aldık. Bin 100 yataklı Atatürk Şehir Hastanemizi gezdim, donanım olarak da gayet de güzel, yoğun bakımlarımızı artıracağız. Hastanemizi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönüştürmek istiyoruz. Eğitim ve Araştırma Hastanesi için bakanlığın uygun görüşü ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin onayı gerekiyor. Fiziki anlamda eksiğimiz yok” dedi.

“HEKİM SAYISI ARTACAK”

Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile birlikte hekim sayısının artacağına dikkat çeken Sağlık Müdürü Yavuzyılmaz, “Atatürk Şehir Hastanesi’nin eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüştürülmesi ile birlikte hekim sayısı aratacak, öğretim görevlisi ve asistan hekimler gelecek. Hekim niteliği artacak. Hastanemiz 2. basamaktan 3. basamak hastane statüsüne yükselecek, uzman yetiştiren hastane olacağız. Şehirden dışarıya giden hastaların da şehir dışına gitmesine gerek kalmayacak. Benim kişisel fikrim olmaması için bir neden yok” diye konuştu.

ESKİ DEVLET HASTANESİ 400 YATAKLI OLACAK

Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, Atatürk Mahallesi’ndeki Devlet Hastanesi’nin bulunduğu yere 400 yataklı hastane yapılacağını açıkladı. Hastanenin mevcut durumunu bozmadan 400 yataklı hastane yapılacağını kaydeden Yavuzyılmaz, “Yeni yapılacak hastanenin proje ve ihale hazırlıklarının tamamlanmasının ardından eski binalar yıkılarak yeni hastane yapılması için çalışmalar başlayacak. Devlet Hastanemize Diyaliz Merkezi açmayı planlıyoruz. Acil ve ayaktan hasta bölümlerini takviye edeceğiz” dedi.

ÇOCUK İZLEM MERKEZİ AÇILIYOR

Balıkesir’de istismara uğrayan çocuklarla ilgili Çocuk İzlem Merkezi’ni Atatürk Şehir Hastanesi’nde açacaklarını kaydeden Yavuzyılmaz, sözlerine şöyle tamamladı: “Balıkesir’de istismara uğrayan, mağdur olan çocuklarla ilgili bir merkez yoktu. Bu merkezi Atatürk Şehir Hastanemizde açıyoruz. Mağdur olan çocuklarımız defalarca ifade vermeden tek merkezde işlemleri çözülecek.” Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here