Herkesin desteğini alacağız

0
103

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, 16 Şubat’ta yapılacak kongre öncesinde adaylığını açıkladı, şehrin dört bir köşesinden alacakları destekle kongreden büyük bir başarıyla çıkacaklarını söyledi. Yerel seçimlerde Millet İttifakı ile Balıkesir’de 5 olan CHP’li belediye sayısını 8’e çıkardıklarını kaydeden Sarı, “Kongremizden güçlü bir yönetimle çıkarak, merkezi yönetimde de artık Balıkesir’in söz olmasını istiyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Serkan Sarı, 16 Şubat Pazar günü Gala Yaşam ve Aktivite Merkezi’nde yapılacak 37. İl kongresinde aday olduğunu açıkladı. Parti binasında ilçe başkanları, belediye başkanları, meclis üyeleri ve partililerin katıldığı toplantıda konuşan İl Başkanı Serkan Sarı, kongreden Balıkesir’in dört bir yanındaki partililerin desteğiyle çok başarılı bir şekilde çıkacaklarını söyledi.

CHP’yi birlikte iktidar yapacaklarını kaydeden Sarı, bireysel çoğulcu akla ortaya koyacaklarını, bütün adayların ekipleriyle beraber 37. olağan kongreden sonra CHP’yi iktidar yapabilmek adına el birlik mücadele edeceğini bildirdi.

“ATATÜRK VE İNÖNÜ’NÜN HUZURUNDA BAŞLADIK”

Göreve başlarken mücadele ateşini Anıtkabir’de Gazi Mustafa Kemal’in huzurunda onun mozolesine çelenk koyarak, İsmet İnönü’nün mozolesinin önünde saygı sunarak başlattıklarını kaydeden CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “Biz ekip arkadaşlarımızla birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerinin ışığında, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun hak, hukuk, adalet şiarıyla başlattığı mücadelenin yolunda CHP’yi iktidar yapabilmek uğruna bir dakika dahi dinlenmeden mücadelemizin ateşini Anıtkabir’den verdik. Bu mücadelede yanımda yer alan bütün ekip arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

“SEÇİMLERİN KAZANANI MİLLET İTTİFAKI OLDU”

Görev sürelerinde baskın seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi yaşadıklarını, olağanüstü kurultay çağrısı ile karşı karşıya kaldıklarını belirten Serkan Sarı, “Olağanüstü kurultay çağrı sürecinde  partimiz savruldu, dağıldı, ayrıştık. Biz bu ayrışmayı ilmek ilmek dokuyarak bütün partilerimizi bir araya getirdik, partimizi yerel seçimde iktidar yapmak için güç birliğini sağladık. 20 ilçede Millet İttifakı çatısı altında çalışarak, Büyükşehir adayımız Ahmet Akın’ın geri çekilmesiyle oluşan olumsuz havayı el birliği ile dağıtarak yeniden sokaklara çıktı. Bu mücadelenin sonunda Millet İttifakı kazanan olmuştur. MHP ve Ak Parti’den oluşan Cumhur İttifakı da Balıkesir’in en fazla kaybedeni olmuştur.14 belediyesi olan Ak Parti bu mücadeleye inanan sizler sayesinde 10 belediyeye düşmüştür, 1 belediyesi olan MHP’nin artık Balıkesir’de temsil edilecek belediyesi yoktur. Cumhuriyet Halk Partisi 5 belediyesi işle başladığı bu mücadelede kazandığı 4 belediye ve kaybettiği 1 belediye ile belediye sayısını 8’e çıkartmıştır” diye konuştu.

“MÜCADELEYİ ORTAK AKILLA KAZANDIK”

Bu mücadeleyi ilk günden itibaren ortak aklı ortaya koyarak, sürekli istişarelerle, bir birlerini dinleyerek, anlamaya çalışarak, bir arada karar alarak kazandıklarına dikkat çeken Sarı, sözlerine şöyle devam etti: “Balıkesir’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin sokakta halkıyla kucaklaşmasına önderlik ettik. Bizim görev aldığımız dönem içerisinde hiçbir milli bayram yok sayılamadı. Bizler el birlik 29 Ekimlerde, 30 ağustoslarda, 19 Mayıslarda, 23 Nisanlarda sokakta halkımızla birlikte milli, bayramlarımızı milli duygularımızın en üst düzeyde olduğu coşku ile yaşadık.

“PROJELER ÜRETTİK”

Seçimlerin ardından partimizi geliştirmek için hazırladığımız projelere start verdik. Halkçı Belediyeler Platformunu kurduk, 8 belediye başkanımız, 120 meclis üyemizin bir arada olduğu, ortak aklı üretmek için, eğitimlerin yapıldığı 3 etkinlik düzenledik. Bilim, Kültür Platformu adı altında 9 farklı komisyondan oluşan, İl Başkanlığının haricinde Kent Konseyi mantığıyla çalışan 9 komisyonun fikir, proje ürettiği platformun startını verdik. Gençlerimizin sayısını, motivasyonunu, geleceğe dair umutlarını artırmak üzere Gençlik örgütlenmemize hız verdik, Burhaniye’de Gençlik Kampı yaptık. Edremit’te Türkiye’nin dört bir köşesinden gelen gençlerle Balıkesirli gençleri eğitim kampında buluşturduk. Bugüne kadar yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı. Yeni üye kazanımları ile partimizi büyütmek istiyoruz. Genişleyen, gelişen, iktidara yürüyen Cumhuriyet Halk Partisini inşa etmek üzere bu yola çıkıyoruz. Balıkesir’in dört bir köşesinin desteğini alan yönetim kurulu olarak kongreden büyük bir başarı ile çıkacağız. Kongremizden güçlü bir yönetimle çıkarak, merkezi yönetimde de artık Balıkesir’in söz olmasını istiyoruz. Parti Meclisi’nde, MYK’da Balıkesir’i temsil edecek arkadaşlarımızın görev alması için kongrenin ardından çalışmalara hızlı bir şekilde başlayacağız, Genel Başkanımızdan bu konuda destek alacağımıza inancımız tamdır.” Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here