Hünerli anneler, mutlu çocuklar

0
141

Edremit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün düzenlediği ‘Hünerli Eller Anne-Çocuk Ahşap Boyama Kursu’ Edremit Belediyesi Ev Hanımları El İşi Satış ve  Kurs Merkezinde başladı.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın göreve başlamasıyla birlikte, Edremit Belediyesinde gençler ve çocuklara yönelik sosyal etkinliklere ağırlık veriliyor.

Edremit Belediyesi Yaz Kursları kapsamında başlayan ahşap boyama kursu, anne ve 10 yaş ve üstü çocukların katılımıyla bir ay boyunca devam edecek.

Edremit Belediyesi Ev Hanımları El İşi Satış ve  Kurs Eğitmeni Behiye  Burdurlu hazırladıkları kurs programıyla; anne ve çocukların beraber  verimli vakit geçirmelerini, üretmenin keyfine varırken eğlenmelerini  ve yaz tatilinde çocukların farklı alanlar hakkında beceri sahibi olmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Burdurlu, “Kursumuzu bir ay boyunca Pazartesi ve Çarşamba günleri olmak üzere haftada 6 saat yapacağız. Her hafta başka bir boyama ve el işi konusu üzerinde çalışacağız. Ev yaşamında kullanılacak tepsi, takı kutusu, alışveriş filesi gibi el emeği eşyalar üreterek ev ekonomisine katkı sağlayacağız. Bunların yanında, günde yarım saat kitap okuma etkinliği yaparak çocuklarımıza anneleriyle birlikte kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı da amaçlıyoruz” dedi.

‘Hünerli Eller Anne-Çocuk Ahşap Boyama Kursu’, 16 Temmuz- 9 Ağustos tarihleri arasında Edremit Belediyesi Ev Hanımları El İşi Satış ve  Kurs Merkezinde devam edecek. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here