Huzurun Adresi; Ayvacık

0
515

ÖZEL HABER – Altıeylül Ayvacık Kırsal Mahallesi Muhtarı Orhan Düçer ile mahallenin sorunları, mahalle sakinlerinin beklentilerini konuştuk.

Ayvacık Kırsal Mahallesi, geleneksel hale getirdiği köy hayrıyla da tanınıyor. Mahallede 65 hanede 340 kişi yaşıyor. Orhan Düçer, 5. kez muhtarlığa seçilmiş. Köyün ve vatandaşların sorunları ile bire bir ilgileniyor.

“İLİŞKİLERİM İYİ”

Düçer, diğer muhtarlarla diyaloğunun iyi olduğunu belirtti. Ayvacık Kırsal Mahallesini, yerleşmiş mahalle olarak tanımlayan Düçer, başta Büyükşehir ve Altıeylül Belediyeleri olmak üzere UEDAŞ ve diğer kurum ve kuruluşlarla ilişkilerinin iyi olduğunu söyledi.

“ALT YAPI SORUNU YOK”

Mahallenin alt yapı sorununun olmadığını, su sorunu yaşanmadığını anlatan Muhtar Orhan Düçer, mahallede mülteci olmadığını söyleyerek, “Mahallemde hırsızlık olayı yok. Güvenli bir mahalleyiz” dedi. Mahalledeki öğrencilerin taşımalı eğitim kapsamında Pamukçu’ya taşındığını anlatan Düçer, köyde doğarak, yetişen, iş yaşamında ve meslek hayatında başarılı olmuş isimlerin olduğunu belirtti.

GENÇLERE ÖNERİLER

Muhtar Orhan Düçer, gençlere şu önerilerde bulundu: “Çalışın, okuyun, bağımlı olmadan bilgisayar kullanın. Teknolojiyi ve yaşanan gelişmeleri yakından takip edin. Mutlaka yabancı dil öğrenin. Spor yapın. Büyüklerinize saygılı davranın. Küçüklerinizi koruyun. Madde bağımlılığından, kötü alışkanlıklardan uzak durun. Kaliteli yaşayın. İmkanlarınız ölçüsünde ihtiyaç sahiplerine yardımcı olun. Önce insan olun. Bayramlarda büyüklerinizi ziyaret edin. Köyünüzü unutmayın, sık sık ziyaret edin. Geleneksel hayırlara katılın.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here