İğde, her derde deva

0
74

Baharat Market sahibi Feyyaz Vurgun, iğdenin böbrekleri ısıttığını ve hemoroid tedavisine iyi geldiğini söyleyerek, “İğde, kolları ve bacakları güçlendirir. Akciğerde enfeksiyonun kurutulmasına katkı sağlar. Vücudun C vitaminin eksikliğinin ortadan kaldırılmasına katkı sağlar” dedi.

İğdenin, idrar damlatmasının tedavisine katkı sağladığını, kemik kırıkları ve çatlakları tedavi için, eşsiz bir ilaç olduğunu anlatan Vurgun, “İğde çekirdeğinin tozu, kıkırdak üretir ve süt ile karışımı ise eklem tamiri ve sırt ağrı tedavi eder. İğdenin, çok güçlü bir antioksidan etkisi vardır. İğde tozu, pıhtılaşan beyaz kan hücrelerinin miktarını azaltır ve kalp hastalığın riskini düşürür.

İğde tozu, şeker diyetinin neden olduğu yüksek tansiyonu azaltır. İğde tozu yüksek tansiyonu olan insanlar için etkilidir. Yüksek miktarda lif nedeniyle, vücutta doygunluk hissine vererek iştahı azaltır ve zayıflamaya neden olabilir. Lif bakımından zengin ve bir kalsiyum kaynağı olduğu için, yaşlılar ve emziren anneler için tavsiye edilir.

İğde, migren, baş ağrılarını tedavi eder. Kavrulmuş iğde tozu, arpa unu ve arpa kepeği ile bal ve süt karışımı, çocukların kemik ve et gelişimini ve zayıf olanlara ise kilo almaları için eşsiz bir besindir. İğdenin kilosunu 25 liradan satıyoruz” bilgisini verdi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here