İhalesi yapıldı, 2021’de bitecek

0
124

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, “41.1 kilometrelik Savaştepe-Balıkesir il yolunun 22,9 km’lik kısmının ikmal ihalesi 26 Kasım’da Karayolları 14.Bölge Müdürlüğü tarafından yapıldı. 2021 yılında Savaştepe yolumuzun bitirilmesini planlıyoruz” dedi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, yapım çalışmaları süren Savaştepe-Balıkesir yolunda inceleme yaptı. Çelik, “Yapım ihalesi kapsamında 41,1 km uzunluğunda olan yolun 10,4 km tek yol sathi kaplama, 4,3 km tek yol bitümlü sıcak karışım ve 3,5 km bölünmüş yol bitümlü sıcak karışım olmak üzere toplam 18,2 km yol ve 3 adet DDY üstgeçit köprüsü (Savaştepe, Karacalar ve Çukurhüseyin) tamamlanmakta” dedi.

26 KASIM’DA İKMAL İHALESİ YAPILDI

Milletvekili Çelik, “Halkımızın en öncelikli yol taleplerinden biri olan Savaştepe- Balıkesir il yolunun kalan 22,9 km’lik kısmının ikmal ihalesi Karayolları 14.Bölge Müdürlüğü tarafından 26.11.2020 tarihinde yapıldı. İhale süreci devam ediyor. Sözleşme Aralık ayı ortasında imzalanacak. 2021 yılı içerisinde Savaştepe yolumuzun bitirilmesini planlıyoruz ”dedi.

SAVAŞTEPE-BALIKESİR İL YOLUNUN TAMAMI BİTÜMLÜ SICAK KARIŞIM KAPLAMA OLACAK

Çelik, “Böylece Savaştepe – Balıkesir il yolunun 41,1 km’nin tamamı bitümlü sıcak karışım kaplama olarak yapılacak, hemşehrilerimize hayırlı olsun. İlimizde yapılacak olan ve devam eden tüm çalışmaları da takip etmeye devam ediyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here