İlk sergi heyecanı

0
185

Nermin Hatatoğlu, ‘Renklerin Dansı’ adını verdiği ilk sergisini Büyükşehir Belediyesi Meydan Sanat Merkezi’nde açtı. Serginin açılışına Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Ak Parti Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Pakize Mutlu Aydemir ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Ressam Nermin Hatatoğlu, Renklerin Dansı’ adını verdiği ilk sergisini açmanın heyecanını yaşadı. Hatatoğlu’nun yağlı boya doğa çalışmalarından oluşan sergisi Büyükşehir Belediyesi Meydan Sanat Merkezi’nde açıldı. 32 yağlı boya çalışmabnın yer aldığı serginin açılışına Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Ak Parti Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Pakize Mutlu Aydemir, Ak Parti il eski başkanı Ahmet Sağlam ve çok sayıda sanat sever katıldı.

İlk sergisini açmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadığını kaydeden Nermin Hatatoğlu “Doğa insanlığın evrende kendini bulduğu andan itibaren gelişmeye devam eden, kendini sürekli yenileyen ve değiştiren bir güç, canlıların en geniş yaşam alanı. Bizi özgünleştiren, ruhumuza iyi gelen doğa, yıllarca sanatçılara ilham kaynağı olmuş ve olmaya devam etmektedir. Yaptığım yağlı boya tablolarımda doğanın eşsiz zenginliğinden yararlandım. Beni bu özel ve mutlu günümde ilk sergime gelerek yalnız bırakmayan tüm dostlarıma ve büyüklerime çok teşekkür ederim” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here