İmzalar, ‘BEREKET’e atıldı

0
187

KADEM Balıkesir İl Temsilciliği tarafından 2019 yılı itibariyle çalışmaları yürütülen “BEREKET 1+1=3” Projesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği kapsamında 2021 protokolü imzalandı.

Yerli ve milli üretimin desteklenmesi amacıyla Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Balıkesir İl Temsilciliği tarafından yürütülen Bereket Projesi’nin paydaşları ile işbirliği süresi uzatıldı. Balıkesir Valiliği himayelerinde ve KADEM öncülüğünde yürütülen Bereket Projesi ile özellikle eğitime ihtiyacı olan üstün yetenekli ve üstün zekalı çocuklarla meslek lisesi öğrencilerinin bir araya getirilmesiyle yerli ve milli üretime katkı sunmaları için aynı anda birlikte çalışmaları sağlanacak.

Gençlerin emeğine büyük önem verildiğini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, “Projenin amacı doğrultusunda, el becerisi yüksek olan meslek lisesi öğrencilerimizin ürettikleri ürünlerden alarak mümkün mertebe destek oluyoruz. Gençlerimizin projelerini gerçekleştirebilmeleri için de Gençlik Merkezlerimiz onların emrinde. Her zaman Gençlik Merkezlerimize bekliyoruz. Pandemi dolayısıyla çalışmalarımız aksamış olsa da bu süreçten sonra proje süratle hayata geçecektir” dedi.

Gençlik Merkezleri ve İl Müdürlüğü bünyesindeki tüm imkanlar ile her zaman gençlere desteklerini sürdüreceklerini ifade eden İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu KADEM’e ve proje paydaşlarına teşekkürlerini iletti.

Kadın ve Demokrasi Derneği Balıkesir İl Temsilcisi Zeliha Kahraman ise “Bu proje ile özellikle eğitime ihtiyacı olan üstün yetenekli ve üstün zekalı çocuklarımızla meslek lisesi öğrencilerimizin bir araya getirilmesiyle yerli ve milli üretime katkı sunmaları için aynı anda birlikte çalışmalarını destekleyici bir proje oldu. Projemizi bu yıl da hızla sürdürmeye devam edeceğiz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, paydaşlarımıza ve gençlerimize teşekkürü borç bilirim. ‘BEREKET’li olsun” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here