İngilizce semineri başladı

0
103

‘2023 Eğitim Vizyonu’ kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Balıkesir Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından koordine edilen ve Amerikan Büyükelçiliği Eğitim Ataşeliği tarafından düzenlenen ‘İngiliz Dili Eğitimi Yaz Semineri’nin açılış töreni Ayvalık Cunda Uygulama Otelinde gerçekleştirildi.

Açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Gömeç İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aköz, Balıkesir Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü ve Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi İngilizce Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dilek İnan, Amerikan Büyükelçiliği Eğitim Ataşeliği Eğitim Uzmanı Aycan Yaman Esen, İngiliz Dili Uzmanları Molly Staeheli ve Rochelle Keogh, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Öğrt. Üyesi Heidi Saleska, Balıkesir Üniversitesi Öğr. Gör. Emel Gökgözoğlu, Balıkesir Üniversitesi Öğr. Üyesi Fatih Yavuz, Millî Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulundan Melek Özkayacan ve Harun Başer ile Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanlığından Gökben Baş, akademisyenler ve İngilizce öğretmenleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Balıkesir Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü ve Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi İngilizce Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dilek İnan, “Bu seminer, Amerikan Büyükelçiliği Eğitim Ataşeliği tarafından desteklenen İngiliz Dili Uzmanları Molly Staeheli ve Rochelle Keogh tarafından 5 gün boyunca bizimle yoğun biçimde İngiliz Dili eğitimi ile ilgili en güncel sınıf içi etkinliklerin yapılacağı bir çalışma olacak. İngiliz Dili Eğitimi Yaz Seminerinin düzenlenmesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Hüseyin Aşık’ın çok büyük destekleri oldu. Kendilerine teşekkür ederim. Ayrıca, bize idari işler ve materyal tasarım hazırlıklarında yardımcı olan İl Milli Eğitim Ar-Ge Birimi ekibine ve Balıkesir Üniversitesi Öğr. Gör. Emel Gökgözoğlu’na teşekkür ederim” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız da; “Beş gün sürecek olan bu seminerin hem ilimiz hem ülkemiz eğitimine büyük katkılar sağlayacağına yürekten inanıyorum. Belki de Türkiye’de ilk olan bir eğitimi gerçekleştiriyoruz. 2023 Eğitim Vizyonunda Yabancı Dil Eğitimi ile ilgili en önemli hedeflerden biri yabancı dil eğitiminde öğretmenlerimizin niteliklerinin ve yeterliliklerinin arttırılmasıdır. 18 Mart 2019 tarihinde Balıkesir Öğretmenevinde düzenlediğimiz ‘Yabancı Dil Eğitim Çalıştayı’ ve 24-28 Haziran tarihleri arasında düzenleyeceğimiz bu semineri öğretmenlerimizin dil yeterliliklerinin arttırılması bağlamında çok önemli buluyorum. İnşallah devamında Almanca ve Arapça öğretmenlerimiz için de böyle bir çalışma yapma arzumuz var. Üniversitemiz ve sizlerle birlikte çok daha güzel işlere imza atacağımıza yürekten inanıyorum. Prof. Dr. Dilek İnan hocamızın şahsında Balıkesir Üniversitemizin tüm öğretim üyelerine, Amerikan Büyükelçiliği Eğitim Ataşeliği Eğitim Uzmanı Aycan Yaman Esen Hanım ve David Fay’e, bu güzel organizasyonda büyük emekleri olan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Hüseyin Aşık’ın şahsında İl Milli Eğitim Ar-Ge ekibimize, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelimizin değerli personeline teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here