İnternetten altın alışverişinde dikkat!

0
71

Savaş Kuyumculuğun sahibi İbrahim Savaş, vatandaşları internetten yapılan altın alışverişinin riskleri konusunda uyardı.

Altının her dönemin yatırım aracı olduğunu vurgulayan Savaş, vatandaşları internetten yapılan altın alışverişinin riskleri konusunda da uyardı. Savaş, internetten yapılan alışverişlerde görsel kandırmacanın yanı sıra sahte altın riskiyle karşılanabileceği uyarısında bulundu.

“ALTIN, TÜM ZAMANLARDA YATIRIM ARACI”

İbrahim Savaş, altının her dönemde en önemli yatırım aracı olduğunu söyledi. Savaş, “Altında bir düşüş söz konusu ama eski fiyatlara geri döneceğini sanmıyorum. Altın tüm zamanlarda yatırım aracı olmuştur. Bir laf vardır; durur durur yerini bulur diye. Altın hep yükselişte, değerini hiç kaybetmez. Altına yatırım yapılabilir” diye konuştu.

SAHTE ALTIN TEHLİKESİ

İnternetten yapılan altın alışverişlerindeki tehlikeye dikkat çeken kuyumcu esnafı İbrahim Savaş, sahte altını ayırt etmekte kendilerinin bile zorlandığını söyledi.

Savaş, “İnternetten altın alışverişinde risk olabilir. İnternette gösterdikleri ürünleri görsel desteklerle canlı hale getiriyorlar ama orijinali o şekilde gelmiyor. Üstelik sahte olabilme riski de var. Altının fiyatı yükseldikçe bu tarz riskler de çoğalıyor. Sahte altını ayırt edebilmek çok zor. Kuyumcular bile bunu ayırt etmekte zorlanıyor, hatta bazen ayırt edemiyor. Vatandaşlara tavsiyemiz, tanıdık veya bilindik kuyumculardan alışveriş yapmaları” diyerek vatandaşları uyardı. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here