“İsrafın önüne geçmeliyiz”

0
111

Gıda Haftası’nda açıklama yapan DEVA Partisi Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan, israfın önüne geçmek için toplum bilincinin gerekli seviyelere ulaşması ve bu noktada gerekli önlemlerin alınması gerektiğini söyledi.

DEVA Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan, ‘Gıda Haftası’ nedeniyle israfa dikkat çekti. Ayan, “Biz çiftçimizin yanında yer alıyoruz ve bu konuda daha fazla enerji sarf etmeye hazırız. Açlığa karşı birlik olmak, devlet ve sivil toplum kuruluşları ve özel sektörün aşırı yoksulluk ve yetersiz beslenme ile mücadelesinde işbirliği içerisinde çalışmaya hazırız. Açlığın vahim boyutlara ulaştığı, tarım kaynaklarının azaldığı ülkemizde; israf edilen gıda milyonlarca insanı doyurabilir.

Öncelikle bireysel olarak farkındalığı yakalamaya çalışmalıyız. Bunun içinde; tüketeceğimizden fazla gıda ürünü almayarak, fazla miktarda artan gıdaları ihtiyacı olan kişilere ulaştırarak kişisel sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz. Besin savurganlığının önüne geçerek, dünyadaki açlık sorunu büyük ölçüde durdurulabiliriz. Bunun için hepimizin insanlık için çalışması gerekmektedir” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here