“İşveren, doğru çalışanı kısa sürede bulacak”

0
91

İŞKUR’un, iş arayanların herhangi bir sebeple katılamadığı istihdam fuarı ve kariyer günlerine erişebilmesi için ‘Sanal Fuar’ uygulaması başlattığını, ilk pilot uygulamanın Mersin’de gerçekleştirildiğini belirten İŞKUR Müdürü Nazım Balcı, bu projenin önümüzdeki günlerde Balıkesir başta olmak üzere tüm illerde de hayata geçirileceğini söyledi.

İstihdamın korunması ve artırılması, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesi, işsizliğin azaltılması ve özel politika gerektiren grupların iş gücü piyasasına kazandırılmasını amaçlayan İŞKUR’un, yeni proje ve uygulamalarıyla istihdam artırmak için çalışmaya devam ettiğini söyleyen İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı, “İstihdam seferberliği kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen istihdam fuarları ve kariyer günleriyle işveren ve iş arayanları buluşturan kurumumuz, erişebilirliği  kolaylaştırmak için bu etkinlikleri dijital ortama taşıdı. İş arayanların, herhangi bir sebeple katılamadığı istihdam fuarı ve kariyer günlerine erişebilmesi için Sanal Fuar uygulamasını ilk kez Mersin’de başlattı. Hedef, iş görüşmelerinde mesafeleri ortadan kaldırmak” bilgisini verdi.

“YARARLI OLACAK”

Mersin’de ilk kez başlatılan ‘İş ve Kariyer Fuarı’ uygulaması sayesinde, iş arayanların seyahat etmek zorunda kalmadan aynı anda birden çok katılımcı firma ile yazılı ve görüntülü iletişim kurabilme ve CV iletebilme imkanına kavuştuğunu anlatan Balcı, “Uygulama ile işverenler ihtiyaçları doğrulusunda aday taraması yapabilecek, iş arayanlara yönelik değerlendirme testleri uygulanabilecek ve iş arayanların bu değerlendirmenin sonuçları neticesinde firmalarla eşleştirilmesi sağlanacak. Böylece işverenler, kendilerine uygun olan veya olmayan bütün öz geçmişleri incelemek zorunda kalmadan zaman tasarrufu sağlayacak” dedi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here