İtalyanlarla Aeneas protokolü

0
14

Edremit Belediyesi tarafından kutlanan ‘Avrupa Yerel Demokrasi Haftası’ etkinlikleri kapsamında ilçeye gelen İtalyan Kültür Bakanlığı ve belediye temsilcileri arasında Aeneas Kültür Rotası İstişare ve Bilgilendirme Toplantısı’nda alınan kararların ve atılacak adımların belirlendiği protokol imzalandı.

‘Avrupa Yerel Demokrasi Haftası’ kapsamında 16 Ekim’de yapılan ‘Aeneas Kültür Rotası İstişare ve Bilgilendirme Toplantısı’nda alınan kararların ve atılacak adımların belirlendiği protokol Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, İtalya Kültür Bakanlığı temsilcisi Arkeolog Sandra Gatti, Gaeta Belediye Başkan Yardımcısı Angelo Magliozzi, Castro Belediye Başkan Yardımcısı Alberto Antonio Capraro ve Aeneas Rotası Derneği Başkanı mimar Giovanni Cafiero ile törende hazır bulunan Başkan Yardımcıları Mehmet Ertaş ve Tamer Acar ile imzalandı.

Aeneas Rotası Derneği kurucu üyesi olan Edremit Belediyesi sayesinde diğer İtalyan belediyelerin de derneğe üye olması konusunda taahhüt alınarak iki ay içinde somut adımların atılması hususunda hemfikir olundu. Ayrıca söz konusu protokolde taraflar yine iki ay içerisinde Lüksemburg’a yapılacak olan ziyaretin hazırlıklılarını başlatmakla birlikte Avrupa Konseyi Kültür Rotaları Enstitüsü tarafından 2019 yılı başında belli olacak olan başvuru tarihleri kapsamında resmi dosyayı hazırlamak için de taahhüt verdi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here