İVME paketiyle, imalat sanayi canlanacak

0
123

Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan İVME Kredisinin paket içeriğinde belirtilen sektörlerdeki imalatların desteklenmesine önemli katkı sağlayacağını ve bu sayede imalat sanayinin milli gelire katkısının daha da artacağını söyledi.

Balıkesir Ticaret Odası (BTO) Başkanı Rahmi Kula, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan İVME Kredisini değerlendirdi.

“İSTİHDAMA YENİ SOLUK OLACAK”

Balıkesir’in 2018 yılını 192 milyon dolar ihracat fazlası ile kapattığını ve dış ticaret fazlası veren bir şehir olduğunu kaydeden Kula, “İlimiz, bu desteklerle birlikte ülkemizin milli ekonomi hamlesine ivme kazandırmaya devam edecek. Kredinin kullanım ve başvuru koşulları ile hangi sektörlerin krediden faydalanabileceğine ilişkin, İVME Kredi paketini uygulayacak üç kamu bankası olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şubelerinden detaylı bilgi alınabilecek.

Balıkesir Ticaret Odası olarak, işletmelere sunulan 30 milyar liralık finansman imkanının yatırım, üretim ve istihdam seferberliğine yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz. Söz konusu İVME Finansman Paketinin Türkiye’nin uzun yıllardan bu yana kanayan yarası olan cari açık için de bir çare olmasını umuyoruz. Özellikle verimlilik, kapasite artırımı yapmak isteyen yada teknolojilerini yenilemek isteyen firmalarımızın güncel faiz oranlarından daha düşük faiz oranları ile kullandırılacak olan İVME Kredisinden faydalanmaları önemli. İş dünyamızın yüzünü güldürecek, istihdama da olumlu yansımaları olacak, orta ve uzun vadede güzel sonuçlar alınacağına inandığımız paketin iş dünyamıza hayırlı olmasını dilerim” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here