İYİ Parti’den Öğretmenler Günü kutlaması

0
36

İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural ve partililer, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak kutladı.

İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural, partililerle birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk sunarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. İl Başkanı Ural, “17 yılda 17 kez değiştirilen eğitim sistemi ile yeni nesli karanlığa boğmak isteyenler var. Alo 147-Öğretmen Şikayet Hattı var. Aba altından gösterilen sopalar var. Eğitim kurumunun içine sokulan siyaset, senin öğretmenin, benim öğretmenim ayrımcılığı var. Kendinden olmayan öğretmenleri ezerek, eğitim sistematiğine zarar veren emme basma tulumbalar var.

Milli Eğitim sistemini, müşteri memnuniyetine bağlamış olan bir bakanımız var. Sizlere fikrinizi önemsiyormuş gibi sorular sorup duran ama lütfedip ne yazdığınıza bile bakmayan bir sistem var.  Üzerinizde sendikal baskılar, atamalarda mülakat şantajı var.

Yüzbinlerce atanamayan öğretmen bir o kadar da öğretmen açığı var. Gelecek sağlam temellere dayalı eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.  Üzerimizdeki ölü toprağını silkeleyerek, hep birlikte güneşin doğuşuna tanıklık etmenin zamanıdır artık.

Bizlere bu Cumhuriyeti emanet eden iradenin şu sözlerini unutmayın. ‘Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.’

24 Kasım 1928 tarihi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Millet Mekteplerinin’ Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür. Bu nedenle ülkemizde her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanır. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü gönülden tebrik ediyor ve Başöğretmen Atatürk başta olmak üzere, bu vatan uğruna şehit düşmüş, ebediyete intikal etmiş, aziz öğretmenlerimizi saygı, rahmet ve minnet ile anıyoruz” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here