Kadın istihdamına vurgu yaptı

0
148

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu. Aydemir, OSB’nin çekim merkezi haline geldiğini belirterek, “Sanayi olmadan bir şehrin gelişmesinden bahsedilemez. Nitelikli fabrikaların OSB’ye gelmesiyle Balıkesir marka şehir haline dönüşecek. Kadın istihdamı çok önemli. Bu konuda duyarlılıklarından dolayı fabrika sahiplerine ve OSB yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde (BALOSB) incelemelerde bulundu. Milletvekili Aydemir’in BALOSB ziyaretine Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Bekki ile Bölge Müdürü Mesut Eray eşlik etti. Aydemir, ilk ziyaretini BALOSB’nin en çok istihdam sağlayan firması Teleperformance Çağrı Merkezine yaptı.

Aydemir’e firmanın Yönetim Direktörü Binnur Demirel tarafından çağrı merkezinin faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Demirel, 2 bin 300 kişiye istihdam sağladığı ve özellikle gençlerin istihdamında etkin rol oynadığı belirtildi. Demirel, konuşmasında iş arayan, özverili çalışmak isteyen her bireye iş kapısının açık olduğunu, pandemi sürecini pozitif etkene çevirerek, çalışanlarının çoğunu evlerinde istihdam ettiklerini, özellikle dezavantajlı kişilerin de firmada çalışmalarına ortam sağladıklarını söyledi.

Milletvekili Aydemir, istihdam sağlayan ve Balıkesir için özellikle gençlerin istihdamına destek olan Teleperfomance firmasının yöneticilerine emekleri için teşekkür etti. Firma içindeki oyun alanları, dinlenme salonları ve yemekhanelerin dekorasyonunu çok beğendiğini, çalışanların da çoğunun genç olmasından dolayı burada adeta bir kampüs havasının oluştuğunu söyledi.

NEŞE FABRİKASINI ZİYARET ETTİ

‘Annemin İşi, Benim Geleceğim’ projesiyle hayata geçen BALOSB Neşe Fabrikası Gündüz Bakımevine ziyarette bulunan Aydemir, çocuklarla vakit geçirdi. Sınıfları tek tek ziyaret ettikten sonra bir grup öğrenci ile etkinlik yaptı. Öğrencilerle sohbet ederek güzel zaman geçiren Aydemir, ardından Kreş Müdürü Burcu Akkeçi’den verilen eğitimler ve yapılan etkinlikler hakkında bilgi aldı. Organize Sanayi Bölgesinde çalışmak isteyen ama çocuklarını bırakacak yer bulamayan kadınlar için çok büyük avantaj olduğunu belirten Aydemir, BALOSB Yönetimine destekleri için teşekkürlerini bildirdi.

BALOSB’de faaliyet gösteren SEM Mobilya firmasını ziyaret eden Aydemir, üretim alanını gezip fabrikanın işleyişi hakkında bilgi aldı. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Türkoğlu, İstanbul’dan gelerek Balıkesir’e yatırım yaptıkları için çok mutlu olduklarını, BALOSB’de her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını belirterek yatırımcıya verdikleri desteklerden dolayı yönetime ve bölge müdürüne teşekkür etti. Mahmut ACARÖZ

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here