“Kadınlarımızın her alanda söz sahibi olmasını destekliyoruz”

0
113

Ak Parti Balıkesir Milletvekili ve Adalet Komisyonu Katip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Belgin Uygur, Ak Parti Balıkesir İl Kadın Kolları Başkanlığına ve Balıkesir MÜSİAD’ın yeni kurulan Kadın Komitesine ziyarette bulundu. Milletvekili Uygur, Balıkesir Türk Ocakları Başkanı Tahir Korucuoğulları’na da nezaket ziyaretinde bulundu.

Milletvekili Uygur, Ak Parti Balıkesir İl Kadın Kolları Başkanlığında Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Kongre sonrası yapılan ziyarette, yeni yönetimle birlikte yapılacak çalışmalar konusunda istişare gerçekleştirildi.

Milletvekili Uygur, “Kongremizle birlikte bir tazelenme, yenilenme süreci geçirdik. Yol arkadaşlarımızla birlikte yeni dönemde çalışmalar konusunda istişaremizi yaptık. Kadın Kollarımız Balıkesir’de canla başla çalışıyor. Şehrimizde çalınmadık kapı, ulaşılmadık hemşehrimiz yok. Biz Ak Parti olarak siyasette samimiyeti tüm çalışmalarımızın merkezine yerleştiriyoruz. Kadınlarımız da siyaset yaparken, samimiyeti ve nezaketiyle gönüllere giriyor. İnşallah değerli teşkilat mensuplarımız ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde durmak yok, yola devam diyerek gayretlerimize devam edeceğiz” dedi.

Milletvekili Uygur, Balıkesir MÜSİAD’ın yeni kurulan Kadın Komitesine yaptığı ziyarette Başkan Funda Övüç ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.

Uygur, ziyaretle ilgili şunları ifade etti: “Yeni kurulan MÜSİAD Kadın Komitesi’ni tebrik ediyorum. MÜSİAD gibi ülkemizin iş dünyasına yön veren bir kuruluşun, Balıkesir’imizde iş kadınlarımızı destekleyen bu komiteyi kurmasından büyük memnuniyet duydum. Şehrimiz, kadınlarımızın her alanda üretim ve ticaret yapabileceği potansiyele sahip. Ben çiftçilerimizden, kooperatiflerimize, ticaretten üretime, sanattan kültüre kadınlarımızın güçlenmesi için şehrimizin bir kadın milletvekili olarak tüm gayretimi gösteriyorum. MÜSİAD Kadın Komitesi şehrimizdeki girişimci kadınlarımıza yol gösterecek ve iş dünyasında ben de varım diyen kadınlarımıza her konuda destek sağlayacak. Balıkesirli iş kadınlarının sesi olacak olan komiteye hem başarılar diliyor hem de tüm çalışmalarını yürekten destekliyorum” dedi.

Milletvekili Belgin Uygur, daha sonra Türk Ocakları Balıkesir Şubesini ziyaret ederek, Başkan Tahir Korucuoğulları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi. Balıkesir’de yapılan çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgi alan Uygur, Başkan ve Yönetim Kurulu’na teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here