Kahramanlar Destanı Oratoryosu beğeni topladı

0
74

Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Bölge Bando Komutanlığı ve Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı tarafından ‘Kahramanlar Destanı Oratoryosu’ isimli konser gerçekleştirildi.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un eşi Duygu Tayhani Kuş ile birlikte izlediği etkinliğe Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Fatih Aksoy, Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Bkm. Alb. Şenol Küçüktaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Turgut Kılıç, Prof. Dr. Mehmet Narlı, Prof. Dr. İbrahim Türkmen, üniversite personeli, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Orkestra şefliğini Bando Binbaşı Tarık Tal’ın üstlendiği etkinlikte solistler Kunduz Karpbaeva, Osman Nuri Sümer, Kerem Gültekin, anlatıcılar Güldal Göçer ve Sezer Sezgin, orkestra sanatçıları ve koro üyeleri ile birlikte sahne aldı.

Büyük beğeni toplayan ve izleyenlerin de duygulu anlar yaşadığı konserde Çanakkale Zaferi ve Kurtuluş Savaşından, 15 Temmuz destanı ve sınır ötesindeki Zeytin Dalı Harekatına kadar çeşitli dönemlerde Türk askerinin ve halkının kahramanlıkları; türküler, şiirler ve hikaye anlatımları ile aktarıldı.

Konser, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş ve Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Bkm. Alb. Şenol Küçüktaş tarafından sanatçılara çiçek takdim edilmesi ile sona erdi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here