Kapıdağ’ı pedalladılar

0
86

3.Kapıdağ Yarımadası Bisiklet Festivali Türkiye’nin dört bir yanından gelen bisikletçilerin katılımı ile 3 gün süren parkurun ardından tamamlandı.

Bandırma Belediyesi’nin sponsor olduğu Bisiklet Festivali, Belediye Başkanı Tolga Tosun’un Cuma günü yapılan sürüşü ile başladı. Başkan Tosun, bisikletçilere İDO İskelesine kadar eşlik ettikten sonra iyi sürüşler dileyerek, dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Bisikletçiler, Bandırma’dan çıkış yaptıktan sonra toplu halde Düzlerde bulunan Kyzikos’a kadar hiç durmadan pedalladı. Kyzikosda bulunan kalıntıları yerinde inceleyip Kyzikos Antik kenti hakkındaki anlatımdan sonra bisikletçiler Erdek’e doğru pedallamaya başladı.

Erdek’te bekleme yapmadan Ocaklar’a geçen bisikletçiler, Ocakların girişinde durarak öğle yemeği molası verdi. Ocaklar’daki 1 saatlik molanın ardından kamp atacakları Turhanlar’a doğru pedallamaya başlayan bisikletçiler, saat 16.30’da Turhanlar’da kamp atacakları alana giriş yaptılar.

Geceyi Turhanlar’da geçiren bisikletçiler, sabah kahvaltılarını yaptıktan sonra saat 10.00’da Turhanlardan, Ballıpınar köyüne doğru pedellamaya başladı. Ballıpınar’a ulaştıktan sonra burada öğle yemeklerini yiyen bisikletçiler ,daha sonra Ballıpınar’dan, Kirazlı Manastır’ına doğru sürüşe geçti. Saat 15.00 gibi Kirazlı Manastırı’na varan bisikletçiler, burada kamplarını kurduktan sonra bölgede bulunan şelale ve manastır kalıntılarını gezdi.

Kirazlı Manastırı’ndaki kamptan sonra festivalin 3. Günü Bandırma’ya doğru dönüşe geçen bisikletçiler, dönüş yolunda ilk olarak Kapıdağ’da bulunan göleti ziyaret etti. Daha sonra Bandırma Son Kurşun Anıtı’na geçen bisikletçiler son olarak, turu Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda sonlandırdı. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here