Kara Tren tamam sırada T.C. var

0
130

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, ‘Kara Tren’in Balıkesir’e geri getirilmesi için talimat veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın kararını alkışladığını belirterek, “Sayın Yılmaz’ın Kuva- yi Milliye’nin baş şehri Balıkesir’in şehri emini olarak belediye tabelasına Türkiye Cumhuriyeti’ni yazdırmak için gereken talimatı vereceğine de yürekten inanıyor ve tüm Balıkesirliler gibi bekliyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın TCDD’nin Manisa Yunus Emre Belediyesi’ne kiraya verdiği ‘Kara Tren’in Balıkesir’e geri getirilmesi için talimat vermesini yürekten alkışladığını bildirdi.

Akın, “Sayın Yılmaz’ın Kuva-yi Milliye’nin baş şehri Balıkesir’in şehri emini olarak belediye tabelasına Türkiye Cumhuriyeti’ni (TC) yazdırmak için gereken talimatı vereceğine de yürekten inanıyor ve tüm Balıkesirliler gibi bekliyorum. Balıkesir ile özdeşleşmiş, sembolleşmiş kara treninin Sayın Yücel Yılmaz girişimiyle Balıkesir’e tekrar kazandırılacağına bütün Balıkesirli hemşehrilerim kadar ben de sevindim. Bu talimatı için Sayın Yücel Yılmaz’ı yürekten alkışlıyorum.

Şimdi sıranın Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin tabelasına Türkiye Cumhuriyeti yazılmasına geldiğine inanıyorum. Bu tür tartışmalar Balıkesir’in gündeminden düşürülmeli. Önemsiz bir konu gibi ele alınmadan gereği yapılmalı. Sayın Yılmaz’ın Kuva- yi Milliye’nin baş şehri Balıkesir’in şehri emini olarak belediye tabelasına Türkiye Cumhuriyeti’ni yazdırmak için gereken talimatı vereceğine de yürekten inanıyor ve tüm Balıkesirliler gibi bekliyorum. Bu siyaset üstü bir konudur. Siyasi olarak değerlendirilmesi de üzücüdür. Balıkesirliler, Milli Mücadele’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda Kuvayı Milliye’nin baş şehri olarak bu halkada yer almaktan gurur duymaktadır. Balıkesirlilerin haklı talepleri karşısında gereğinin yapılacağı inancını taşıyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here