Kardeşleri için Aydın’da oynadılar

0
134

Balıkesir Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı (OBİDEV) tarafından ‘Otizm Farkındalık Etkinliği’ kapsamında Aydın İncirliova’da ‘Bu Sahnede Biz de Varız’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Otizm Spektrum Bozukluğu tanısı almış bireylerin, kardeşleri ile Doğal Gelişim Gösteren Bireyleri sanat yolu ile kaynaştırıp otizm farkındalığını artırmak için tiyatro yolu ile toplumsal sürecin içerisine dahil edilmesi amaçlanan etkinlikte Balıkesir Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı, Aydın’da ‘Bu Sahnede Biz de Varız’ adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Tiyatro gösterimi öncesinde ‘Otizm Farkındalık Etkinliği’ kapsamında Aydın İncirliova ilçesindeki resmi ve özel eğitim kurumlarında öncelikle Otizm Spektrum Bozukluğu tanısı almış bireyler ve aileleri olmak üzere tüm resmi ve özel kurumlardaki rehber öğretmenlerin, okul aile birliği başkanlarının, velilerin ‘Otizmli Çocukların Eğitimde Kullanılan Bilimsel Dayanaklı Uygulamalar’ konulu seminer OBİDEV Eğitim Koordinatörü Asuman Demir; kurum psikoloğu Özden Temel tarafından verildi.

Otizmli bir evladı olan ve OBİDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şaziye Öztüzün de katılımcılara yaşadığı tecrübeleri aktardı. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here