Karesibey Hava Koşusu Okçuluk yarışları yapıldı

0
104

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Halalca’da Karesibey Hava Koşusu Okçuluk Müsabakaları gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Yılmaz da müsabakaları yakından takip etti.

Karesibey Hava Koşusu Okçuluk Müsabakaları Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Halalca Kırsal Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Mürekkep Yay, Sınırsız Çekiş Kuvveti Erkek, Sınırsız Çekiş Kuvveti Kadın, 50 lb 14-17 yaş, 50 lb 50 yaş ile üstü, 35 lb 13 yaş ve altı kategorilerinde gerçekleştirilen müsabakalara Türkiye’nin dört bir tarafından çok sayıda sporcu katıldı. Müsabakaları takip eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, sporcularla yakından ilgilendi.

Bir müsabakayı daha Balıkesir’de tamamlamanın mutluluğu ve huzuruyla memleketlerine döneceklerini ifade eden Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu Başkanı Cengiz Toksöz, “Müsabakalara katılan tüm kemankeşlerimizi kutluyorum. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a ve personeline çok teşekkür ediyorum. Yücel Başkan, federasyonumuzun yönetim kurulu üyelerinden ve Balıkesir’de gerçekleştirdiğimiz müsabakalarda bizi hiç bir zaman yalnız bırakmıyor. Her şey için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

YILMAZ: EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN GURUR DUYUYORUZ

Türk’ün özünü temsil eden geleneksel okçuluğu yaşatmak için emek veren tüm kemankeşlere teşekkür eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Yılmaz da; “Ata sporlarımıza büyük önem veriyor, destekler sağlıyor ve geleneklerimizi yaşatıyoruz. Federasyonumuz gerçekten çok yoğun çalışıyor. Balıkesir olarak bu tür müsabakalara ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz, her zaman bekliyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here