Karesi’de çevreci eğlence

0
152

Karesi Belediyesi tarafından sıfır atık çevre temizliği ve geri dönüşüm bilinciyle düzenlenen ‘Karesi Neşeli Günler Çocuk Oyunları ve Sinema Günlerinin’ ilk etkinliğinde 480 kilogram kitap, 130 kilogram pet şişe, 145 kilogram cam şişe, 63 kilogram pil, 190 oyuncak, 30 kıyafet toplandı.

Sıfır atık çevre temizliği ve geri dönüşüm bilincinin geliştirilmesi amacıyla Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Karesi Neşeli Günler Çocuk Oyunları ve Sinema Günlerinin’ etkinliğinin ilk ayağı Karesi Park’ta gerçekleştirildi.

Geleneksel çocuk oyunlarıyla başlayan etkinlikte ülkemizin birbirinden değerli sinema sanatçılarının rol aldığı ‘Bizim Aile’ adlı film gösterildi. Sinema gösterimi öncesi Karesi Belediyesi tarafından kurulan stantlara plastik şişe, kapak, kullanılmış pil, eski oyuncalar, kitaplar vb. gibi eşyalar getiren aileler ve çocuklarına patlamış mısır, gazoz ve dondurma ikramında bulunuldu.

BİR TONA YAKIN ATIK TOPLANDI

Etkinlikte belediye tarafından kurulan stantlara vatandaşlar tarafından; 480 kilogram kitap, 130 kilogram pet şişe, 145 kilogram cam şişe, 63 kilogram pil, 190 oyuncak, 30 kıyafet getirildi.

Binlerce Karesilinin katıldığı ‘Karesi Neşeli Günler Çocuk Oyunları ve Sinema Günleri’nde vatandaşlar alanı tıktım tıklım doldururken, ailecek eğlenceli zamanlar geçirerek film izledi.

Etkinliğe Karesi Belediye Başkanı Dinçer Okran da ailesi ile birlikte katıldı. İlk olarak geri dönüşüm eşyalarının toplandığı standa giden Başkan Orkan burada topladığı pet şişeleri stant görevlilerine teslim ederken, vatandaşların getirdiği atıkları da teslim aldı. Çocuklarla sohbet ederek sıfır atık Kampanyasının önemine değinen Orkan daha sonra çocuk oyunlarının oynandığı alana geçti. Burada çocuklarla bir süre vakit geçiren Dinçer Orkan daha sonra sinema gösteriminin yapılacağı alanda vatandaşlarla bir araya geldi.

“MAHALLE KÜLTÜRÜ GÜÇLENİYOR”

Sinema alanında vatandaşlara hitap eden Belediye Başkanı Orkan, Karesi Belediyesi’nin çevre bilinci ve mahalle kültürünün kuvvetlenmesi için çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam edeceğini belirtti. Vatandaşlara Neşeli Günlerin devam edip etmemesini soran Orkan, vatandaşların devam etmesi yönündeki alkışları üzerine; “Karesi Neşeli Günler Çocuk Oyunları ve Sinema Günleri etkinliklerimizi farklı mahallelerde devam ettirip, kültürel ve sanatsal hizmetlerimizde yakaladığımız başarı grafiğini daha iyi bir seviyeye ulaştıracağız” dedi. Dinçer Orkan, etkinliğin iki haftada bir farklı mahallelerde devam ettirileceğini söyledi.

Başkan Orkan’ın konuşması ardından 1. Sakarya Mahallesi Muhtarı İhsan Tonga tarafından teşekkür plaketi verildi. Orkan’a ayrıca mahalle sakinleri tarafından da çiçek takdim edildi. Çocuklarla ve mahallelerin önde gelenleriyle hatıra fotoğrafı çektiren Belediye Başkanı Orkan, daha sonra vatandaşlarla birlikte ‘Bizim Aile’ adlı filmi izledi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here