Karesispor, fark yedi

0
81

Karesispor, Türkiye Basketbol Ligi 18. Hafta karşılaşmasında konuk olduğu Mamak Belediyesi Yeni Mamakspor’a 113-90 yenildi. Salondan 23 sayı farkla mağlup ayrılan kırmızı-beyazlılar, sezonun beşinci yenilgisini aldı.

Mamak Belediyesi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk sayısını ev sahibi takım, Erkan Yılmaz’ın turnikesi ile buldu. Karesispor, Hazer Avcı’nın atışı ile skoru eşitledi. Mamak Belediyesi Yeni Mamakspor, Reginald Becton ve Erick Neal ile 7-0’lık seri yakalayan başkent ekibi, skoru 9-2 yaptı. Reha Öz’ün atışının sonrasında Hazer Avcı’nın turnikesi de sayı oldu ve fark 3 sayıya düştü.

Mamak Belediyesi Yeni Mamakspor, Reginald Becton’ın turnikesi ile skoru 11-6 yaptı. İbrahim Yıldırım’ın üçlüğünün ardından Reha Öz’ün turnikesinden de sonuç alan Karesispor, skoru eşitledi. Efe Beşok’un üçlüğü başkent ekibini yeniden üstünlüğe taşıdı. Ercan Bayrak’ın atışına Carlos Medlock, turnike ile yanıt verdi ve skor, 16-13 oldu. Ercan Bayrak’ın turnikesine Ümit Sonkol hookshot ile karşılık verdi. Ercan Bayrak’ın smacıyla skor, 24-19 oldu. Eugene Teague’nin serbest atışı ile sona eren ilk çeyreği ev sahibi takım, 26-20 önde tamamladı.

İkinci periyotun başında Karesispor’un Ümit Sonkol ve Reha Öz’ün üçlüklerinden bulduğu sayılara ev sahibi ekip, Ercan Bayrak’ın üçlüğü ile cevap verdi. Kevin Kaspar’ın turnikesinin ardından Utku Yücedağ’ın üçlüğü de isabet buldu ve fark, 8 sayıya çıktı. Ercan Bayrak’ın smacına Soner Şentürk, üçlükle yanıt verdi ve skor, 36-30 oldu.

KARESİSPOR İLK KEZ ÖNE GEÇTİ

Karesispor, Reha Öz’ün üçlüğü ile farkı 3’e düşürdü. 03:42’de Erkan Yılmaz’ın yaptığı sportmenlik dışı faul sonrasında Carlos Medlock’un serbest atışları sonrasında üçlük atışı da sayı oldu ve skoru 36-38’e getiren Karesispor, ilk kez öne geçti. Karesispor, Hazer Avcı’nın serbest atışları ile farkı 5’e çıkardı. Ercan Bayrak’ın sayılarının ardından Efe Beşok’un üçlüğünden de sonuç alan Mamak Belediyesi Yeni Mamakspor, 42-41 öne geçmeyi başardı.

Ümit Sonkol ve Reginald Becton’ın karşılıklı serbest atışları ile skor, 44-43 oldu. Eugene reague’nin turnikesi le Karesispor, 44-46 öne geçti. Basket faul de sayı oldu ve fark 3’e çıktı. Ercan Bayrak ve Carlos Medlock’un karşılıklı turnikelerinin ardından, soyunma odasına 46-49 Karesispor üstünlüğü ile girildi.

Mamak Belediyesi Yeni Mamakspor, üçüncü çeyreğin başında Erkan Yılmaz’ın turnikesi ve basket faulü ile skoru eşitledi.  Ercan Bayrak’ın sayıları ile 10-0’lık seriye ulaşan başkent ekibi, skoru 56-49’a getirdi. İbrahim Yıldırım’ın kullandığı serbest atışlara Erick Neal, üçlükle yanıt verdi. Erick Neal ve Utku Yücedağ’ın isabetli üçlükleri farkı 9’a taşıdı. Erkan Yılmaz’ın smacına Eugene Teague, turnike ile cevap verdi.

FARK BİR ANDA AÇILDI

Hidayet Civan ve Erkan Yılmaz’ın ½ isabetli serbest atışı ile fark, 12’ye çıktı. Hazer Avcı’nın turnikeleri ile farkı 8’e düşüren Karesispor, Carlos Medlock’un serbest atışları ile skoru 67-61 yaptı. Erick Neal’ın üçlüğüne yanıt Hazer Avcı ve Carlos Medlock’tan geldi. Hazer Avcı’nın serbest atışlarıyla skor, 71-69 oldu. Utku Yücedağ’ın sayılarının ardından Efe Beşok’un yaptığı üçlük atışlardan da sayı bulan ev sahibi ekip, son periyota 82-71 üstün girdi.

Final periyotu Erkan Yılmaz’ın turnikesi ile başladı. Ercik Neal, farkı 17’ye çıkardı. Alican Güney’in üçlüğüne Carlos Medlock, turnike ile cevap verdi. Turnikeden sayıyı bulan Efe Coşar’ın üçlük atışı da sayı oldu ve skor, 96-75 oldu. Reha Öz ve Erick Neal’ın karşılıklı üçlükleri ile fark korundu. Alican Güney ve Utku Yücedağ ile üst üste sayılar bulan Mamak Belediyesi Yeni Mamakspor, son 5 dakikaya 28 sayılık avantajla girdi.

Tuğberk Gedikli’nin sayısına Efe Beşok, üçlükle karşılık verdi. Tuğberk Gedikli’nin sayıları ile maça tutunmaya çalışan Karesispor, farkı 23’e düşürdü. Ümit Sonkol’un atışı ile skor, 110-88 oldu. Maçın son sayısını Ali Berkan Özçifçi ile bulan başkent ekibi, salondan 113-90 galip ayrıldı. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here