Kaybettiğimiz Eşeği Bulduk!

0
131

Balıkesirspor, eski oyuncularından Nuno Andre Coelho Da Silva ile yaşadığı sorunları mutlu son ile sonuçlandırdı. Portekizli oyuncuya 600 bin Euro ödeyen kırmızı-beyazlı camianın son iki ayda yaşadıkları ise; kaybedilen eşeğin bulunmasıyla ilgili önemli bir atasözünü hatırlara getirdi.

Eski oyuncusu Nuno Andre Coelho Da Silva’nın alacakları nedeniyle 2018-2019 sezonunda 6 puanı silinen ve FIFA tarafından iki dönem transfer yasağı alan Balıkesirspor, oyuncuyla yapılan pazarlıklar sonunda 600 bin Euro ödeyerek, sorunu çözdü.

Balıkesirspor resmi internet sayfasından yapılan açıklama şöyle:

“2014-2015 sezonunda kadromuzda bulunan futbolcu Nuno Andre Coelho Da Silva’nın kulübümüzden alacakları ile ilgili FIFA nezdinde yürüttüğü dosya, futbolcu ve avukatı ile yapılan uzun süreçli görüşmeler neticesinde sonuçlanmıştır.

Futbolcu ile yapılan anlaşma gereği futbolcuya 600 bin Euro ödeme yapılarak dosyanın indirimli olarak kapatılması sağlanmıştır.

Bu süreçte futbolcu ve avukatı ile dosyanın indirimli olarak kapanması için yoğun mesai harcayan, başta başkanımız Kadir Dağlı olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerimize ve kulüp çalışanlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.”

Kırmızı-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada çiçeği burnunda başkan Kadir Dağlı ve yönetim kurulu üyeleriyle kulüp personeline yoğun çabaları nedeniyle teşekkür edildi.

“BURNU SÜRTÜLSÜN DENDİ”

Oysa 9 Mayıs’ta yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da Nuno Andre Coelho Da Silva’nın alacakları nedeniyle FIFA’dan gelen cezanın yaşanmaması için gösterdikleri çabayı da anlatan dönemin başkanı Mustafa Bahçeci, oyuncunun burnunun sürtülmesinin tercih edildiğini söylemişti.

Kongrede konuşan ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın da katkılarıyla Aktif Bank’tan 500 bin Euro kredi onayı aldıklarını belirten dönemin başkanı Mustafa Bahçeci, “Geriye kalan 262 bin Euro’nun 100 bin Euro kadarını yardım kampanyası ve biz, tedarik ettik. Kalan 162 bin Euro için büyükşehir belediyesinde bir çalışma yapıldı. Son olarak 1 Mayıs’ta Başkan Yücel Yılmaz ile görüştüğümüzde, parayı ödemezsek ne olacağını sordu. Ben de transfer yasağı alacağımızı ancak parayı ödediğimizde ise yasağın kalkacağını söyledim. O da; Temmuz’a kadar bekletelim, oyuncunun burnu sürtsün dedi. Biz de parayı ödeyemedik” demişti.

YAŞAYARAK ÖĞRENDİK

Portekizli oyuncunun alacakları için FIFA tarafından verilen sürenin 26 Nisan’da sona ermesinden bu tarafa stresli günler yaşayan ve deyim yerindeyse dokuz doğuran kırmızı-beyazlı camia, borcun ödenmesiyle birlikte derin bir nefes aldı. Ancak, bu süreçte yaşananlar, tüm Balıkesir’in “Allah gariban kulunu sevindirmek istediğinde önce eşeğini kaybettirir sonra da buldururmuş” atasözünü yaşayarak, deneyimlemesine sebep oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here