Kayıkçı kavgasının zamanı mı?

0
242

Balıkesirspor, tüm sorunlarını çözüp, düzlüğe çıktı da bizim mi haberimiz yok?

Böyle bir durum söz konusu olmadığına göre, Balıkesirspor’un çiçeği burnunda başkanı Kadir Dağlı’nın başlattığı kayıkçı kavgasının kime, ne faydası olacak?

Yazının hemen başında Kadir Başkan’ı uyarayım ki etrafında benzin bidonu ve çakmakla dolanıp, ona akıl verenler var. Genç başkan, etrafındakileri tanımakta gecikirse, ilk tutuşan kendi paçası olur.

Kongre ve görev dağılımın ardından gündeme ilk olarak kulüp personeli ve altyapı hocalarının durumu düştü. Yeni yönetim, bazı personel ve altyapı hocalarının büyük çoğunluğu ile yollarını ayırarak işe başladı.

Bu icraat, mazur görülebilir. Giderlerini en aza indirmek zorunda olan yönetimlerin, personel sayısı ve yerel gazete aboneliklerini iptal ederek işe başlamalarını artık yadırgamıyoruz.

Ancak her şeyin bir yol yordamı var…

Birlikte yürümeyi düşünmediğiniz kişilere bu durumu anlaşılır bir şekilde izah etmeli ve bunu yaparken de karşınızdakilere gereken saygıyı göstermelisiniz ki siz de saygı göresiniz.

Hele ki yıllardır Balıkesir çocuklarının mağdur edildiğini her ortamda dile getiren Sezgin Dedeoğlu’nun “Bize zamanında şunu yaptılar, bunu yaptılar” tarzı söylemlerine izin vermeyeceksiniz.

Bu tablo için “Bizim yoğurt yeme tarzımız” diyebilirsiniz ama bu sizi haklı çıkarmaz…

İlhan Eker konusuna gelecek olursak;

İlhan Eker, Balıkesirspor forması ile başladığı futbol kariyeri boyunca, hırsı ve kazanma azmi ile adından söz ettirdi. Bu çabası da onu Fenerbahçe’ye kadar taşıdı. Her futbolcuya nasip olmayacak şey ona nasip oldu ve futbol hayatına yine kırmızı-beyaz forma ile nokta koydu.

Balıkesirspor’un şanlı formasına teri ve kanı bulaşan İlhan Eker’i sevmek zorunda değilsiniz ama ona ve onun gibilere saygı göstermek zorundasınız. Çünkü onların sayısı, yok denecek kadar az.

İlhan Eker’in başkanlık düşüncesi canınızı sıkmış olabilir. Ekmeğini futboldan kazanan ve hayatını futbola vermiş bir kişinin bu düşüncesini yadırgamayı anlamak mümkün değil. Keşke memlekette herkes kendi işiyle uğraşsa, klimacı klimacılığını, avukat avukatlığını, doktor doktorluğunu yapsa da futbol da futbolun içinden gelenlere kalsa ama ne mümkün?

Balıkesirspor eski başkanlarından Remzi Boncuk, birçok kez İlhan Eker’e teşekkür edip, onun çabasını överken, kendi alacakları için herhangi bir talepte bulunmadığını söyledi. Nuno Andre Coelho dosyası ile ilgili olarak yaşanan son süreçte Mustafa Bahçeci’nin açıklamaları ve İlhan Eker’in anlattıkları da örtüşüyor.

Ancak Kadir Dağlı, İlhan Eker’in son aşamada pişmiş aşa su katıp, tekere çomak sokmaya çalıştığını iddia ediyor. Bu bana pek inandırıcı gelmedi.

O zaman hazır Remzi Boncuk’un adından da söz etmişken soralım;

Geçtiğimiz sezonki transfer yasağının sebebi olan Josip Tadic dosyasında neler yaşandı? Cezanın kaldırılması için verildiği iddia edilen sahte belge neydi ve kim tarafından verildi? Sonrasında bu belgeyi dillendirip, hazır yürütmesi durdurulmuş olan transfer yasağının yeniden gelmesine neden olan kimdi? Bu süreçte Josip Tadic ve avukatına ne kadar para ödendi?

Kadir Dağlı’nın açıklamalarında dikkatimi çeken bir husus daha oldu. Daha önce Nuno Andre Coelho’ya 400 ve 450 bin Euroluk teklifler yapacağı yazılıp, çizilen Başkan Dağlı, 300 bin Euroluk teklifi yazılı olarak yaptıklarını söyledi. Rakamın düşürülmesinin maksadını anlaşmış değilim.

Mustafa Bahçeci, bu dosyanın çözümü için Aktifbank’ta 500 bin Euroluk kredinin hazır olduğunu açıklamıştı. Düzenlenen kampanyada toplanan yaklaşık 268 bin lira ve BALGÜÇ’te yaklaşık 300 bin lira hazır bekliyordu. Bu paralara ne oldu?

Oldu da oyuncu veya avukatı indirime ikna edilemedi, 762 bin Euro’da diretti o zaman ne olacak? Bu borcu ödemeyecek misiniz?

Başkanın söylemlerinden anlıyorum ki ödemeyecek. Bunu da genç başkanın yeni sezonda sahaya U21 Takımı ile çıkmaya hazır olduklarını söylemesi ve Genel Kaptan Sezgin Dedeoğlu’nun da başını sallayarak onaylamasından çıkarıyorum.

Bu da gösteriyor ki geçtiğimiz sezonun son haftasında Hatayspor ile oynanan karşılaşmayı her ikisi de izlememiş. Peşinen yazayım, koca bir sezon o tabloyu seyretmeye ne sizin, ne de bizim kalbimiz dayanmaz.

Bir de Balıkesirspor Başkanı, kulüp personel politikasını nasıl belirleyeceğini, ligdeki diğer takımların başkanlarına sormaz. Soruyorsa da ondan başkan olmaz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here