“Kaynak bulabilen güçlü bir derneğiz”

0
48

Balıkesir Liseliler Derneği Başkanı Abdi Kahyaoğlu, dün Elit Asya Otel’de düzenlediği basın toplantısında dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Kahyaoğlu, Balıkesir Lisesi öğrencilerinden oluşan Keşşaf Bölüğünün Çanakkale Savaşları’na katılıp şehit olmasıyla ilgili programın 16 Mart tarihinde düzenleneceğini açıkladı.

Balıkesir Liseliler Derneği Başkanı Abdi Kahyaoğlu ve Balıkesir Lisesi Vakfı Başkanı Sezer Koman, dernek ve vakıf yöneticileriyle birlikte basın toplantısı düzenledi.

‘18 Mart Çanakkale Zaferi’ kapsamında düzenlenecek olan etkinlikler hakkında bilgi verdi. Elit Asya Otel’de gerçekleşen toplantıda basın mensuplarına bilgi veren Balıkesir Liseliler Derneği Başkanı Abdi Kahyaoğlu, mücadeleli bir yılı geride bıraktıklarını ve dernek olarak istedikleri her şeyi elde ettiklerini söyledi.

“BURS VERMEK İSTEDİK, ENGELLENDİ”

Balıkesir Lisesi mezunları ile birlikte çalışma yaptıklarını söyleyen Kahyaoğlu, “Balıkesir Lisesi müdürü değişti. Yeni müdür bize yakın olan birisi. Biz öğrencilere burs vermek istemiştik ancak bu engellenmişti. Sonrasında ise öğrenciler bizi buldu ve biz burs vermeye devam ettik. Maddi durumu kötü olan öğrencilerimizi giydirdik, ailelerine gıda yardımı yaptık. Görme engelli öğrencilerimiz var ve okul servisleri bu öğrencileri kabul etmiyordu. Biz onlara taksi tahsis ederek eğitim hayatlarına devam etmelerini sağladık” diye konuştu.

“KAPIMIZA GELENİ BOŞ GÖNDERMİYORUZ”

Derneğe gelenleri boş göndermediklerini anlatan Kahyaoğlu, ‘18 Mart Çanakkale Zaferi’ etkinliklerinde dernek olarak birçok etkinlik gerçekleştireceklerini ifade etti.

Kahyaoğlu, “16 Mart tarihinde keşşaf bölüğümüz Anıtkabir’e gidecek ve Koca Seyit’in bir torunu da bizlerle birlikte olacak. Dedesinin mezarından getireceği çiçekleri Atatürk’ün mozolesine koyacak” dedi.

Kahyaoğlu, halen Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından kullanılan taş bina hakkında da bilgi verdi.

Gazetecilere sürpriz

Balıkesir Lisesi Vakfı Başkanı Sezer Koman, toplantıya katılan gazetecilere sürpriz yaparak pasta kesti. Pastayı gazeteciler adına Haberci Gazetesi’nden Cengiz Güner kesti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here