Kazdağları’nda keyifli bir gün

0
376

Edremit Gençlik Merkezi gönüllü gençleri, Sağlıklı Yaşam ve Spor Kulübü kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ile doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Düzenlenen çeşitli etkinliklerle eğlenen gençler, spor egzersizleri ve çevre temizliği ile keyifli bir gün geçirdi.

Oksijen deposu Kazdağları’na yapılan doğa yürüyüşü etkinliğine antrenörler eşliğinde yapılan sabah sporu ile başlandı. Kumanya dağıtımının ardından Kazdağları Hanlar bölgesinde rehberlerin çevre tanıtımı ile yürüyüş gerçekleştirildi.

Sağlıklı Yaşam ve Spor Kulübü kapsamındaki etkinlikte gençler, sporun ardından doğaya atılan çöpleri topladı. Doğa ile iççice eğlenceli oyunlar oynayan gençler, hafızalarına unutulmaz bir gün kaydetti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Edremit Gençlik Merkezi gençleri ie hafta sonu doğa yürüyüşünde bir araya gelerek, sosyal mesafe kurallarına uyarak doğaya açıldıklarını, uzun yürüyüşler ve tırmanışlar yaparak doğanın, dostluğun ve paylaşımın güzelliğini yaşadıklarını belirtti.

İl Müdürü Arıcıoğlu, “Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle kent yaşamında uzaklaşarak, ormandaki canlıları yerinde inceleme fırsatı bulan gençlerimiz, salgın hastalık riskinden uzak, sağlıkla keyifli anlar yaşayarak spor yapma imkanı buldular. Heyecan ve gayretlerinden dolayı her bir gencimizi tebrik ediyorum. Gençlerimizle hep birlikte bu yolda yürümeye devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here