Kent Konseyi’nden doktorlara destek

0
112

Balıkesir Tabip Odası yönetimi tarafından yapılan açıklamada, sağlık idaresinin, her türlü riski göze alarak özveriyle ön saflarda çalışan tüm sağlık personelinin kişisel koruyucu malzeme ihtiyacını zamanında ve yeterince karşılaması gerektiği ifade edildi.

Açıklamada, “Balıkesir Tabip Odası Başkanlığınca daha önce Balıkesir Kent Konseyi ile işbirliği içinde sağlık idaresi tarafından karşılanmaması üzerine; özellikle Birinci Basamak sağlık hizmeti sunan meslektaşlarımıza ve yardımcı sağlık personeline 7 bin adet Cerrahi Maske ile sınırlı sayıda da olsa Tulum dağıtımı yapılmış olup,  ayrıca kendi olanaklarımızla sağlanan 500 adet FFP2  maske dağıtımı yapılmaktadır.

Balıkesir Kent Konseyi Yürütme Kuruluna teşekkür ediyoruz. İlgilileri sorumluluklarını yeterine getirmeye, 3 ayı aşkın süredir kişisel koruyucu malzeme dağıtımı yapılmadığı dikkate alınarak; kamu görevi yapan sağlık çalışanlarına kendiniz alacaksınız denilerek yalnız bırakmamaya, riskini azaltmaya maske, tek kullanımlık tulum, koruyucu gözlük, eldiven ve siperlik sağlayarak korumasız bırakmamaya davet ediyoruz” denildi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here