Kepsut’ta tarım buluşması

0
48

Kepsut’ta bu yıl 7’nci kez düzenlenen ‘10. Balıkesir Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’ kapılarını açtı. 24 Şubat Pazar gününe kadar açık olacak fuarda 230 firmanın açtığı stantları 40 ilden 220 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Balıkesir’de 10’ncu kez düzenlenen Kepsut’un 7’nci kez ev sahipliği yaptığı ‘Balıkesir Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı’ dün geniş katılımla açıldı. Fuarın açılış kurdelasını Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, ‘Cumhur İttifakı’ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yücel Yılmaz, ‘Cumhur İttifakı’ Altıeylül Belediye Başkan adayı Hasan Avcı, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula birlikte kesti.

Atlas Fuarcılık Genel Müdürü Fevzi Atasagun, fuarda üreticilere en son çıkan tarım makine ve ekipmanlarının tanıtılacağını söyledi. Atasagun, “230 firmanın tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında stant açarak katıldığı fuarı 40 ilden 220 bin kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz” dedi.

“TARIM SANAYİCİMİZ ÇİFTÇİMİZLE BULUŞUYOR”

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, 10. Tarım Fuarı’nın 7’ncisini Kepsut’ta açmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Cankul, “Belediye olarak tecrübeli personelimiz ile çok kısa sürede bu tür fuarları açarak operasyonel belediyecilik yapıyoruz. Tarım sanayini çiftçimizle buluşturuyoruz. Bu yıl fuarımız tarım ve hayvancılarımız için daha verimli olacak” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da; Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul’un çıraklık, kalfalık dönemini tamamladığını ustalık döneminde kendisine başarılar dilediğini söyledi. Kafaoğlu, Büyükşehir Belediyesinin çiftçilere Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı aracılıyla verilen hizmetleri anlattı.

“EN KALİTELİ ÜRETİME DEVAM ETMELİYİZ”

Balıkesir’in tarım şehir olduğuna dikkat çeken Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir çiftçisinin en kaliteli eti, em kaliteli sütü, en kaliteli sebze meyveyi üretmeye devam ederek Türkiye’de ilk sıralardaki iller arasında olmaya devam etmesi gerektiğini kaydetti.

Yazıcı, “Balıkesirli çiftçiler sütün, etin, sebze meyvenin en kalitelisini üreterek bu işi güzel yapıyor. Bu güzelliğin devam etmesi gerekiyor. Bu tür etkinliklerle çiftçilerimizi makine teçhizatla buluşturarak liderliğimizi sürdürmemiz lazım” diye konuştu.

Açılışın ardından Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, protokol üyelerine fuar alanını gezdirdi, stantlar hakkında bilgi verdi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here