Kim haklı, kim haksız?

0
53

Balıkesirspor’un hocası Giray Bulak’ın Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısına katıldım. Söylediklerini haber yaptık. Sizler de bu sayfalarda deneyimli hocanın sitem dolu söylemlerini okudunuz. Ben de düşüncelerimi yazayım da kim haklı, kim haksız? Siz karar verin.

İlk sözlerinde sakatlığı bulunan oyuncuların durumu hakkında bilgi veren Giray Bulak, takımın yalnız bırakılmasından şikayet etmeyi alışkanlık haline getirdiği son bölümde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün uygulamalarına sitem edip, keyfiyet vurgusu yaptı.

Yazımın başında belirteyim ki her teknik adam gibi Giray Hoca da takımını antre etmek, oyuncularını maça hazırlamak için çalışacağı saha istemekte yerden göğe kadar haklı.

Daha önce defalarca yazdığım üzere Balıkesirspor, bu şehrin özeli…

Şehri yönetenler, şehirde yaşayanlar, şehirde ticaret yapıp kazananlar, şehrin kıymetlisine gereken ilgiyi göstermek zorundadır. Kimse Balıkesirspor’u görmezden gelemez.

Ancak bu demek değil ki kurallar çiğnensin. Yasal mevzuat ve hayatın gerçekleri görmezden gelinsin.

Öncelikle herkesin bilmesi gerekir ki İsmail Akçay Atletizm Tesisleri, adı üzerinde atletizm sporu için yapıldı. Fiziksel şartları, çim yapısı ve drenajı atletizme uygun. Atletizm İl Temsilcisi İsmail Akçay da bu tesisin zarar görmemesi için adeta gözünü çöpten sakınırcasına çaba harcıyor.

Bir düşünün, uzun atlama yapmak için start almışsınız, yanınızdan 100 kilometre hızında futbol topu geçiyor. Hadi atla bakalım, atlayabilirsen.

Bu doğrultuda İsmail Akçay çabasında haklı mı? Haklıııı…

Görevi, yasalar çerçevesinde Balıkesir’in sporunu geliştirmek olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, bu durumu çözmek için ne yapmış?

Yasal mevzuat Balıkesirspor’un İsmail Akçay Atletizm Tesisleri’nde antrenman yapmasına izin vermemesine rağmen, şehrin takıma arka dönmeyi aklının ucundan bile geçirmeyen kurum yetkilileri, kırmızı – beyazlı kulübün yöneticileri ile bir araya gelerek, 400 lira bedelle kullandırma formülünü bulmuş.

Yani bir yerde, mevzuatı delmenin yolu bulunmuş…

O zaman, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, talebinde haklı mı? O da haklııııı…

Son dönemde Balıkesirsporlu yöneticilerin ağzını bıçak açmamasına rağmen, ekonomik sorunları ve şehrin ilgisizliğini dile getirme görevini üstlenen Giray Bulak, zaman zaman şehrin valisine veya kurum ve kuruluş yöneticilerine serzenişte bulunuyor.

Balıkesirspor’u yönetenler, şehrin takımının geleceğini etkileyecek hangi kararı alırken valiye sordu da işler zora girince valiye gönderme yapılıyor. Bunu anlamak mümkün değil.

Yapmayacağını biliyorum ama yarın, Gençlik ve Spor İl Müdürü de çıkıp, “Giray Hocam, kalede Atilla Özmen’in yerine Andrija Vukovic oynasaydı o golü yemezdik” dese, cevabınız ne olur?

Kaldı ki Balıkesirspor’un antrenman sahası, dünün veya bugünün sorunu değil. Balkes’in Süper Lig’de oynadığı 2014-2015 Sezonu’nun özellikle ikinci bölümünde Akhisar’da antrenman yapıldığını sağır sultan bile duydu.

O sezondan sonra, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Balıkesirspor’a tahsis ettiği Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri 3 Nolu Saha, antrenman sahası olarak yapıldı. Yapıldı yapılmasına ama her nedense verim alınamadı. Kırmızı-beyazlı takımı çalıştıran teknik adamlar, oyuncularını bu sahaya sokmaktan imtina etti.

Bir de Balıkesirspor’un eski başkanlarından Ergün Gür’ün adını taşıyan antrenman sahası var ama onun fiziksel yapısından da herkes şikayet ediyor.

Herkes şikayet ediyor ama sorunu çözmek için kim çaba sarf ediyor?

Diyeceksiniz ki para yok…

Parası olmayan kulüp devre arası kampı için menajerlerin cirit attığı Antalya’ya gitmezdi. Oraya harcanacak 350 bin lira civarında para ile hiç değilse antrenman sahalarından birinin fiziki şartları iyileştirilirdi. Hem belki de takımdan ayrılan oyunculardan birkaçının gidişini önüne geçilirdi.

Şimdi söyleyin bakalım, kim haklı, kim haksız?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here